Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Gert van Walle: Wróciliśmy z dalekiej podróży

Gert van Walle: Wróciliśmy z dalekiej podróży

fot. FIVB

Reprezentacja Belgii odwróciła losy spotkania z Turcją. Wydawało się, że Turcy są na dobrej drodze do drugiej wygranej. – Nasza motywacja i koncentracja była na wysokim poziomi w ostatnich dwóch setach i tutaj szukałbym klucza do wygranej – powiedział Gert van Walle.

Co możesz powiedzieć o waszej grze w meczu przeciwko Turkom?Gert van Walle: – Generalnie nasza gra nie była zbyt dobra. Pomimo falowania w tym meczu cieszymy się z odniesionego zwycięstwa oraz ze zdobycia kolejnych dwóch punktów. Turcy zagrali bardzo dobrze w bloku, postawili nam ciężkie warunki gry, są trudnym zespołem i o tym się przekonaliśmy. 

Jaki element siatkówki w waszym wykonaniu zadecydował o wygranej?

– Zachowaliśmy więcej opanowania i koncentracji w obronie, tutaj szukałbym odnośnika do naszego zwycięstwa. Wywarliśmy presję na reprezentacji Turcji, ona tego nie wytrzymali. Tak jak powiedziałem, wróciliśmy z dalekiej podróży, równie dobrze mogliśmy przegrać ten mecz 1:3. 

Ostatnie spotkanie z waszym sąsiadem Holandią do łatwych nie będzie należało.

– Tak, Holendrzy potrafią zagrać dobre zawody, choć pierwszy mecz przeciwko Turcji im nie wyszedł. Musimy zagrać dobrze w obronie przeciwko nim, co będzie kluczem do naszej wygranej. Holandia gra bardzo zmiennie i jest nieobliczalną drużyną.

Jak zmotywowaliście się wzajemnie w czwartym i piątym secie?

– Wydawało się niemożliwe to, jak zagraliśmy w tych dwóch partiach. Przegrywaliśmy w czwartym secie 22:24 i na skutek błędu Turków w decydującej akcji tego spotkania doprowadziliśmy do gry na przewagi. Pomimo tego nadal nie graliśmy na swoim poziomie, nadal popełnialiśmy zbyt wiele błędów, które były przyczyną tego wyniku [w końcówce Belgowie przegrywali 11:14 – przyp. red.]. Zagraliśmy skutecznie w bloku, odrzuciliśmy od siatki naszych rywali i dzięki temu wygraliśmy całe spotkanie.

Jesteście liderem grupy D po tym meczu, czy spodziewaliście się tego?

– Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, zobaczymy, co wydarzy się w naszym ostatnim meczu przeciwko Holendrom, mam nadzieję, że potoczy się on po naszej myśli. Nie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy na tych mistrzostwach, że po dwóch meczach to my będziemy liderem, to dla nas piękna przygoda.

Jak układa wam się współpraca z waszym nowym trenerem Vitalem Heynenem?

– Treningi są wprawdzie bardziej intensywne, ćwiczymy wiele wariantów gry i jak widać to przynosi efekty. Wykonaliśmy ciężką pracę, odnieśliśmy dwa zwycięstwa i nie zamierzamy na tym poprzestać. Trener pokazuje nam, nad jakimi elementami musimy jeszcze bardziej popracować, na czym musimy się skupić, co mamy poprawić i to jest kluczem do naszej dobrej gry.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved