Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Gergana Dimitrowa: W drugim secie miałyśmy swoje okazje

Gergana Dimitrowa: W drugim secie miałyśmy swoje okazje

fot. fivb-org

Siatkarki RC Cannes nie były w stanie zagrozić Grot Budowlanym Łódź w pierwszym starciu 1/8 Pucharu CEV. W drugim secie podopieczne Laurenta Tillie prowadziły, ale gospodynie w ostatnim momencie odwróciły jego losy i wygrały cały mecz 3:0. – Może gdyby w drugiej partii udało się wyrównać stan meczu, to udałoby nam się bardziej narzucić swój styl gry. Na pewno jesteśmy rozczarowane przebiegiem końcówki tego seta, bo w tym momencie cały scenariusz meczu mógł się odmienić – powiedziała po spotkaniu Gergana Dimitrowa, Bułgarka, która była najskuteczniejszą siatkarką ekipy z Francji.

Jak przygotowywałyście się do meczu 1/8 Pucharu CEV z Budowlanymi Łódź?  Co zaważyło w środę na waszej porażce?Gergana Dimitrowa: – Oglądaliśmy przed meczem wideo ze spotkań Budowlanych, wiedziałyśmy, że nie jest to słaba drużyna. W drugim secie miałyśmy swoje okazje, ale nie wykorzystaliśmy ich i wydaje mi się, że był to najważniejszy moment tego spotkania. Może gdyby w drugiej partii udało się wyrównać stan meczu, to udałoby nam się bardziej narzucić swój styl gry. Na pewno jesteśmy rozczarowane przebiegiem końcówki tego seta, bo w tym momencie cały scenariusz meczu mógł się odmienić.

Co możecie zmienić, by w rewanżu postawić trudniejsze warunki przeciwniczkom?

– Teraz rywalizacja przenosi się na nasze podwórko. To na pewno będzie dla nas bardziej komfortowa sytuacja. W tej chwili nie potrafię powiedzieć co powinnyśmy zmienić, ale z dnia na dzień będziemy się o tym przekonywać na treningach. Na pewno będziemy pracować nad taktyką na kolejne spotkanie, analizowały wideo z meczu w Łodzi. Naszym zadaniem będzie skupienie się na tym, gdzie leżą nasze błędy.

Zwykle dla zespołów przyjezdnych dość dużym utrudnieniem jest obiekt, w którym rozgrywane są mecze w Łodzi. Jak wam się grało w Atlas Arenie?

– Hala jest bardzo, bardzo duża. Wyczucie piłki przy rozegraniu czy zagrywce zajmuje trochę czasu. Ale sam obiekt i gra przy większej publiczności była bardzo miłym przeżyciem. Miałyśmy to szczęście, że jeszcze wczoraj rano odbyłyśmy ostatni trening, dlatego mogłyśmy się trochę przyzwyczaić do gabarytów hali.

W lidze francuskiej zajmujecie 5. miejsce. W ostatniej kolejce zagroziłyście jednak zespołowi, który przewodzi ligowej tabeli…

– Naszym zadaniem jest teraz, by z meczu na mecz poprawiać swoją grę i umiejętności, bo jesteśmy młodym zespołem. Zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi. Tak, mecz z zespołem z Miluzy pokazał, że stajemy się coraz lepszą drużyną. Prawie udało nam się to spotkanie wygrać, bo w tie-breaku prowadziłyśmy już 15:14.

Grasz w zagranicznym klubie, masz za sobą także występy w reprezentacji. Jaki jest dla ciebie sezon 2016/2017?

– Mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z tego, że mogę być na boisku częściej niż w zeszłym sezonie. Z tego jako młoda zawodniczka, potrzebująca doświadczenia, mogę czerpać tylko korzyści.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved