Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Georgi Bratoew: Wszyscy potrzebujemy solidnego treningu

Georgi Bratoew: Wszyscy potrzebujemy solidnego treningu

fot. CEV

– Drużyna stawia sobie wysokie cele, a w klubie naprawdę widać ambicję. Podoba mi się takie podejście i dlatego zdecydowałem, że chcę być częścią tego, co się tu wydarzy w nadchodzącym czasie – mówi o przenosinach do Espadonu Szczecin Georgi Bratoew, bułgarski rozgrywający.

Przed Espadonem Szczecin debiutancki sezon w PlusLidze. W międzysezonowej przerwie zaszło w nim sporo zmian. Klub zakontraktował wielu nowych zawodników, a wśród nich jest bułgarski rozgrywający, Georgi Bratoew, który chce być częścią nowo tworzącego się siatkarskiego projektu w Szczecinie. – Oferta ze Szczecina była pierwszą, jaką otrzymałem po zakończeniu ubiegłego sezonu i powiem szczerze, że nie musiałem się długo wahać. Przekonała mnie zarówno osoba dobrze mi znanego trenera Milana Simojlovicia, jak i rozmowa z Marcinem Nowakiem. To on przekonał mnie do projektu, który powstaje właśnie w Szczecinie. Drużyna stawia sobie wysokie cele, a w klubie naprawdę widać ambicję. Podoba mi się takie podejście i dlatego zdecydowałem, że chcę być częścią tego, co się tu wydarzy w nadchodzącym czasie – powiedział Georgi Bratoew, który w Espadonie będzie występował ze swoim rodakiem. Mowa o atakującym Danaile Miluszewie, którego zakontraktowanie zostało oficjalnie ogłoszone przez szczeciński klub. Podobnie jak doświadczonego serbskiego przyjmującego, Ivana Borovnjaka, który w przeszłości występował w Cuprum Lubin.Ewidentnie widać, że działacze Espadonu stawiają na doświadczenie, a rolą Milana Simojlovicia będzie zbudowanie odpowiedniej formy beniaminka PlusLigi. Obecnie skupia się on na ciężkiej pracy, by jak najlepiej przygotować się do debiutu w siatkarskiej ekstraklasie. – Żaden z nas nie jest jeszcze gotowy do gry na najwyższym poziomie, ponieważ wszyscy potrzebujemy solidnego okresu przygotowawczego. Sam nie miałem styczności z piłką przez ponad trzy miesiące, więc dobrze wiem, że przede mną jeszcze sporo roboty. Dlatego na razie skupmy się na ciężkiej pracy, a forma powinna powoli rosnąć z tygodnia na tydzień – skomentował Bratoew. – Przed nami niecałe dwa miesiące przygotowań, podczas których musi się nawiązać odpowiednie porozumienie między zawodnikami. Wierzę, że tego dokonamy i wspólnie zaliczymy bardzo udany sezon – dodał nowy rozgrywający beniaminka PlusLigi.

Obecnie jednak oczy całego środowiska siatkarskiego zwrócone są na Rio de Janeiro, gdzie odbywają się igrzyska olimpijskie. Nie ma na nich reprezentacji Bułgarii, ale doświadczony rozgrywający odniósł się do szans medalowych biało-czerwonych w tym turnieju. – Myślę, że Polacy mają wszelkie argumenty, aby celować w strefę medalową. Przez ostatnie półtora roku zdarzyło się wam kilka lepszych wyników, ale nie da się ukryć, że były też gorsze chwile. Zeszłoroczne mistrzostwa Europy czy ostatnie finały Ligi Światowej to nie były najlepsze występy polskiej reprezentacji. Z drugiej jednak strony kadra pokazała wielkiego ducha walki, gdy ze stanu 0:2 dwukrotnie w ostatnim czasie potrafiła pokonać bardzo silną Francję. Igrzyska zawsze stoją na wysokim poziomie i jest tam wiele świetnie przygotowanych drużyn, ale jestem przekonany, że Polaków stać na to, aby wrócić do kraju z medalem – zakończył Bratoew.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved