Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Georges Matijasević dumny z transferu Kubiaka

Georges Matijasević dumny z transferu Kubiaka

fot. Katarzyna Antczak

To on, zdaniem wielu, sprawił, że siatkarze reprezentacji Polski podczas EURO w naszym kraju myśleli głównie o finansach i nie mogli skupić się na grze. – Ktoś przecenia moje wpływy. Choć zgadza się: pieniądze są dla mnie bardzo istotne – przyznaje Georges Matijasević, agent siatkarski, o którym ostatnio było głośno na świecie.

Klientami Serba, który aktualnie mieszka we Francji, są trzej reprezentanci Polski: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak i Dawid Konarski. To właśnie oni podczas EURO mieli psuć atmosferę w reprezentacji Polski. – Chłopaki trzymający się w jednej grupie managerskiej rządzili kadrą, dzieląc ją na grupy, zamiast spawać. Są zblazowani przez Georgesa Matijasevicia – powiedział w wywiadzie dla serwisu sport.pl Andrzej Grzyb, polski menedżer.Grzyb? Andrzej Grzyb? Nie znam tego człowieka, a kojarzę wszystkich najważniejszych agentów na świecie – śmieje się Serb. A po chwili dodaje: – Pieniądze są ważne, może nawet najważniejsze. Ale na tym przecież polega praca agenta. Wielu siatkarzy wie, że jeżeli będą czegoś chcieli, zrobię wszystko, by to osiągnąć. Stąd bierze się moja pozycja.

To właśnie Georges Matijasević odpowiada za transfer Kubiaka do japońskiego Panasonic Panthers w 2016 roku. Tamtejsza liga jest dużo słabsza od polskiej i zdaniem wielu właśnie z tego powodu przyjmujący gorzej spisuje się w reprezentacji. – Michał musiał myśleć o przyszłości. W Japonii dostaje tyle pieniędzy, że jest obecnie jednym z najlepiej zarabiających zawodników na świecie. A ja jestem dumny, bo to też mój sukces – broni się Matijasević.

W tym sezonie wśród obcokrajowców grających w japońskiej V-League obok Kubiaka znaleźli się: Igor Omrcen, Matej Kazijski, Yardin Escobar, Wallace Martins, Thomas Edgar, Milan Pepic i Gavin Schmitt. W żeńskiej lidze zagrają: Foluke Akinradewo, Cursty Jackson, Brankica Mihajlović, Kenia Carcaces. Christiane Furst, Neriman Ozsoy oraz Kadie Rolfzen.

 

 

źródło: fakt.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved