Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Georg Grozer: Wynik będzie zależeć tylko od nas

Georg Grozer: Wynik będzie zależeć tylko od nas

fot. Karolina Koster

W środę w meczu trzeciej kolejki grupy C VfB Friedrichshafen zmierzy się na własnym boisku z Zenitem Sankt Petersburg. Niemiecki zespół prowadzi trener reprezentacji Polski Vital Heynen, a w drużynie rosyjskiej zobaczymy doskonale znanego w Polsce Georga Grozera, który grał w Asseco Resovii Rzeszów.

Zrozumiałym jest, że ten mecz będzie dla mnie szczególnym. W tej drużynie stałem się graczem, rozwijałem się siatkarsko. W koszulce VfB rozegrałem pierwszy mecz w Lidze Mistrzów. Podobna sytuacja jest u Lukasa Divisa. On również zaczynał w tym klubie – powiedział Georg Grozer. Słowak Divis ma już obywatelstwo rosyjskie, grał również w Polsce w Jastrzębskim Węglu. Obecnie broni barw Zenitu Sankt Petersburg.Georg Grozer podkreślił, że VfB Friedrichshafen „jest silny osobą trenera.” – Vital Heynen jest jednym z najlepszych siatkarskich specjalistów w świecie – powiedział Grozer. – W ostatnich mistrzostwach świata doprowadził reprezentację Polski do złotego medalu. Cztery lata wcześniej zdobył brązowy medal z Niemcami. Grałem pod jego kierunkiem. Jest bardzo dobrym nauczycielem. We Friedrichshafen kieruje młodym zespołem. Nasz plan na to spotkanie – zwycięstwo 3:0 lub 3:1. Postawimy nie na siłę, a na technikę. Wynik będzie zależeć tylko od nas. Od początku do końca będziemy musieli być maksymalnie skoncentrowani.

Vital Heynen podkreślił, że mecz z Zenitem nie będzie łatwym. – W składzie tego zespołu jest dwóch bardzo dobrych graczy. Są to Oreol Camejo i mój przyjaciel Georg Grozer. Jest on jednym z najlepszym atakujących na świecie. Wiele będzie zależeć od tego, jak nam się uda kontrolować poczynania Grozera. Nie mam wątpliwości, że Grozer będzie mocno zmotywowany do gry przeciwko swojej byłej drużynie. Motywacji doda mu również i to, że wcześniej byłem jego trenerem w reprezentacji – powiedział Vital Heynen. W dwóch poprzednich meczach Zenit Sankt Petersburg odniósł dwa zwycięstwa. VfB zanotował jedną wygraną i jedną porażkę.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved