Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Georg Grozer: Nie chciałem spędzić sezonu w Rosji na ławce

Georg Grozer: Nie chciałem spędzić sezonu w Rosji na ławce

fot. archiwum

– Działacze klubu z Biełgorodu sami wyszli z inicjatywą, czy nie chciałbym się przenieść do innego zespołu, tak żeby nie siedzieć w Biełgorodzie na ławce rezerwowych. Dali mi do zrozumienia, że widzą Muserskiego w roli podstawowego atakującego – mówi Georg Grozer, który od porażki w barwach Samsung Bluefangs rozpoczął przygodę z ligą koreańską.

Powoli opadają emocje po mistrzostwach Europy. Bez wątpienia ich rewelacją zostali Słoweńcy, którzy zaszli aż do finału. Za to spory niedosyt na pewno odczuwają biało-czerwoni. Rozczarowani swoją postawą mogą być także Niemcy. Brązowi medaliści mistrzostw świata również nie odegrali większej roli w turnieju odbywającym się we Włoszech oraz w Bułgarii. – Okres przygotowawczy do ME przepracowałem bardzo dobrze. Przed mistrzostwami rozegraliśmy kilka wartościowych sparingów, m.in. z Rosjanami i czułem się w tych spotkaniach bardzo dobrze. Niestety w turnieju zawiedliśmy. Mimo że czułem się dobrze, to ciężko grało mi się w hali w Sofii. Tak było również w turnieju finałowym LŚ w 2012 r. – powiedział Georg Grozer.

Mimo że atakujący niemieckiej kadry ma wciąż ważny kontrakt z Biełogorje Biełgorod, to nie zagra w najbliższym sezonie w rosyjskim klubie. Doświadczony zawodnik postanowił przenieść się do ligi koreańskiej i bronić barw Samsung Bluefangs. Przenosiny były podyktowane faktem, że Grozer nie miałby miejsca w podstawowym składzie przedstawiciela rosyjskiej Superligi, gdyż na atak miał zostać przesunięty Muserski. – Działacze klubu z Biełgorodu sami wyszli z inicjatywą, czy nie chciałbym się przenieść do innego zespołu, tak żeby nie siedzieć w Biełgorodzie na ławce rezerwowych. Dali mi do zrozumienia, że widzą Muserskiego w roli podstawowego atakującego. Przemyślałem to i razem z menedżerem znaleźliśmy najlepsze wyjście z tej sytuacji, bo klub z Korei był jedynym, w którym mogłem znaleźć zatrudnienie w tak krótkim czasie. Nie chciałem spędzić sezonu w Rosji na ławce, dlatego doszliśmy do porozumienia z klubem z Biełgorodu i zostałem wypożyczony do Korei. Wciąż mam jeszcze kontrakt z Biełogorje – podkreślił. – Nie mam pretensji do klubu. Przez trzy lata nasza współpraca układała się bardzo dobrze – dodał Grozer.Zadebiutował on już w barwach nowego klubu, ale pierwszego meczu nie zaliczy do najbardziej udanych. Wprawdzie zdobył 17 punktów i został najlepiej punktującym graczem swojego zespołu, ale Samsung Bluefangs poniósł kolejną porażkę w sezonie, nie urywając rywalom nawet seta. Obecnie zajmuje ostatnie miejsce w siedmiozespołowej lidze koreańskiej.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved