Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gdzie zagra Szalpuk? Oferty z Włoch, Rosji i… PlusLigi

Gdzie zagra Szalpuk? Oferty z Włoch, Rosji i… PlusLigi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po siedemnastu latach gry drużynę PGE Skry opuścił doświadczony atakujący Mariusz Wlazły. Jak się okazało, to nie jedyne rozstanie słynnego siatkarza z Bełchatowem. Na zmianę barw klubowych zdecydował się również przyjmujący Artur Szalpuk. – Mogę potwierdzić, że Artur ma kilka ciekawych ofert z Włoch i Rosji. Nie wykluczamy także, że zostanie w PlusLidze w jednym z czołowych zespołów. Na pewno nie będzie grał już jednak w Bełchatowie – przyznał agent siatkarza.

Jak ustalił „Przegląd Sportowy”, mistrz świata z 2018 roku ma kilka interesujących ofert z zagranicznych klubów, a jednym z nich jest Dynamo Moskwa. Być może więc szykuje się kolejny transfer polskiego przyjmującego do rosyjskiej Superligi. Dużo mówi się ostatnio o przenosinach Bartosza Bednorza z Modeny do Zenita Kazań, który w najbliższych dniach ma zostać potwierdzony przez klub ze stolicy Tatarstanu.Szalpuk zawodnikiem PGE Skry był w latach 2016–17 oraz – po sezonie gry w Treflu Gdańsk – w latach 2018–20. Przygody z Bełchatowem nie może uznać za zbyt udaną. Nie uniknął urazów, które stawały mu na przeszkodzie w osiągnięciu szczytowej formy. Ubiegły sezon to dopiero 6. miejsce bełchatowian w PlusLidze. W obecnym podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola spisywali się znacznie lepiej, mieli spore szanse na medal, ale rozgrywki przerwano jeszcze przed zakończeniem fazy zasadniczej, gdy drużyna plasowała się na trzecim miejscu w tabeli. Jedyną wymierną korzyścią była w tej sytuacji kwalifikacja do gry w Lidze Mistrzów.

Mogę potwierdzić, że Artur ma kilka ciekawych ofert z Włoch i Rosji. Nie wykluczamy także, że zostanie w PlusLidze w jednym z czołowych zespołów. Na pewno nie będzie grał już jednak w Bełchatowie – przyznał agent siatkarza Jakub Michalak w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: polsatsport.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę