Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gdzie zagra Szalpuk? Oferty z Włoch, Rosji i… PlusLigi

Gdzie zagra Szalpuk? Oferty z Włoch, Rosji i… PlusLigi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po siedemnastu latach gry drużynę PGE Skry opuścił doświadczony atakujący Mariusz Wlazły. Jak się okazało, to nie jedyne rozstanie słynnego siatkarza z Bełchatowem. Na zmianę barw klubowych zdecydował się również przyjmujący Artur Szalpuk. – Mogę potwierdzić, że Artur ma kilka ciekawych ofert z Włoch i Rosji. Nie wykluczamy także, że zostanie w PlusLidze w jednym z czołowych zespołów. Na pewno nie będzie grał już jednak w Bełchatowie – przyznał agent siatkarza.

Jak ustalił „Przegląd Sportowy”, mistrz świata z 2018 roku ma kilka interesujących ofert z zagranicznych klubów, a jednym z nich jest Dynamo Moskwa. Być może więc szykuje się kolejny transfer polskiego przyjmującego do rosyjskiej Superligi. Dużo mówi się ostatnio o przenosinach Bartosza Bednorza z Modeny do Zenita Kazań, który w najbliższych dniach ma zostać potwierdzony przez klub ze stolicy Tatarstanu.Szalpuk zawodnikiem PGE Skry był w latach 2016–17 oraz – po sezonie gry w Treflu Gdańsk – w latach 2018–20. Przygody z Bełchatowem nie może uznać za zbyt udaną. Nie uniknął urazów, które stawały mu na przeszkodzie w osiągnięciu szczytowej formy. Ubiegły sezon to dopiero 6. miejsce bełchatowian w PlusLidze. W obecnym podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola spisywali się znacznie lepiej, mieli spore szanse na medal, ale rozgrywki przerwano jeszcze przed zakończeniem fazy zasadniczej, gdy drużyna plasowała się na trzecim miejscu w tabeli. Jedyną wymierną korzyścią była w tej sytuacji kwalifikacja do gry w Lidze Mistrzów.

Mogę potwierdzić, że Artur ma kilka ciekawych ofert z Włoch i Rosji. Nie wykluczamy także, że zostanie w PlusLidze w jednym z czołowych zespołów. Na pewno nie będzie grał już jednak w Bełchatowie – przyznał agent siatkarza Jakub Michalak w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: polsatsport.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved