Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gdańskie Lwy lepsze od olsztyńskich Indyków

Gdańskie Lwy lepsze od olsztyńskich Indyków

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kiedy reprezentacje zbierają ostatnie szlify przed mistrzostwami Europy, kluby przygotowują się powoli do startu plusligowych rozgrywek. Sparing rozegrały ekipy Indykpolu AZS-u Olsztyn i Lotosu Trefla Gdańsk. Ekipa prowadzona przez Andreę Anastasiego okazała się lepsza i triumfowała 3:1.

Premierowa odsłona sparingu pomiędzy zawodnikami z Warmii i Mazur a siatkarzami z Trójmiasta rozpoczęła się od mocnego uderzenia tych drugich. Prowadzili bowiem 8:1, nic więc dziwnego, że gracze Roberto Santillego nie byli w stanie przejąć inicjatywy. Wręcz przeciwnie, rywale jeszcze zdołali powiększyć przewagę (16:6). Ostatecznie Lotos Trefl Gdańsk oddał olsztynianom tylko 12 punktów.„Srogie lanie” nie zniechęciło siatkarzy Indykpolu AZS-u, po zmianie stron to oni prowadzili 8:5. Zdołali narzucić gdańszczanom swój rytm gry, a ci nie byli w stanie ich zatrzymać. Z dobrej strony dał się poznać Blake Scheerhoorn, nowy przyjmujący w ekipie Roberto Santillego. Na jego zagrania odpowiadał Damian Schulz, jednak w tym secie to było zbyt mało.

To, co nie udało się w drugiej partii, zdało egzamin w kolejnej. Damian Schulz, wspierany atakami Wojciecha FerensaSzymona Jakubiszaka, pozwolił swojej ekipie wyjść na prowadzenie 2:1, po tym jak Lotos Trefl Gdańsk wygrał 25:22.

Olsztynianie mieli spore nadzieje na przedłużenie rywalizacji, bowiem w pierwszym fragmencie czwartej odsłony prowadzili trzema oczkami. Podopieczni Andrei Anastasiego odrobili straty i od stanu 15:16 gra się wyrównała. Ostatecznie więcej powodów do radości mieli gracze z Trójmiasta, którzy rozstrzygnęli na swoją korzyść zaciętą końcówkę (29:27).

Poza Scheerhoornem i Schulzem z dobrej strony pokazał się również Wojciech Ferens. Przyjmujący rozegrał całe spotkanie i nie miał łatwego zadania, bo był głównym celem zagrywających rywali. Piłkę dogrywał 30 razy, popełniając przy tym tylko 1 błąd. Uzyskał tym samym aż 77 procent pozytywnego dogrania. Pomimo zapracowania w defensywie, całkiem dobrze spisał się również w ataku. Skończył 10 z 18 piłek (56 procent).

Indykpol AZS Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk 1:3
(12:25, 25:18, 22:25, 27:29)

Składy zespołów:
Indykpol AZS Olsztyn: Kańczok (2), Pliński (11), Zniszczoł (6), Scheerhoorn (22), Woicki (1), Buchowski (12), Żurek (libero) oraz Makowski, Zabłocki i Pietkiewicz (6)
Lotos Trefl Gdańsk: Nowakowski (6), Grzyb (8), Ferens (13), Jakubiszak (12), Schulz (21), Kozłowski, Olenderek (libero) oraz Niemiec (5) i Ptaszyński (2)

źródło: inf. własna, twitter

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved