Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Gazprom Surgut nie pojedzie do Moskwy, koniec sezonu dla Muzaja

fot. volley.ru

To może być koniec sezonu w rosyjskiej Superlidze, a już na pewno dla Gazpromu-Jurgi Surgut. Klub Macieja Muzaja nie pojedzie na mecz rewanżowy play-off do Moskwy w związku z rozprzestrzenianiem się w kraju koronawirusa. Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej zaleciło ograniczyć rozgrywki od 16 marca, a federacja rosyjska postanowiła, że mecze w zagrożonych rejonach odbędą się bez publiczności.

W rosyjskiej Superlidze rozegrno już pierwsze mecze play-off, który ma zdecydować o awansie do Final Six. W turnieju finałowym zagwarantowane miejsce mają dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej – Lokomotiw Nowosybirsk z Fabianem Drzyzgą w składzie oraz Zenit Kazań. Kolejnych osiem zespołów walczy o cztery wolne miejsca w finale.Wśród nich jest Gazprom-Jurga Surgut, który przegrał pierwszy mecz we własnej hali 1:3 z Dinamem Moskwa. Rewanżowe spotkanie zaplanowano w stolicy Rosji na 21 marca, ale klub Maciej Muzaja dziś oznajmił, że na nie nie pojedzie. Władze Gazpromu-Jurgi nie chcą narażać siatkarzy na niebezpieczeństwo związane z epidemią koronawirusa. Moskwa jest jednym z zagrożonych obszarów Rosji, a mecze rewanżowe play-off zgodnie z zaleceniem rosyjskiej federacji powinny odbyć się już bez udziału publiczności.

Gazprom-Jurga Surgut ogłosił, że dla tego klubu sezon już się zakończył i w obecnej sytuacji klub na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo siatkarzy i sztabu szkoleniowego. Nie wiadomo jeszcze, co z pozostałymi meczami i czy uda się dokończyć sezon Superligi – Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej zaleciło ograniczyć rozgrywki sportowe po 16 marca. Nie ma jeszcze decyzji rosyjskiej federacji siatkarskiej.

– Podejrzewałem, że mecz może zostać odwołany. Okazuje się, że nie ma oficjalnego odwołania, ale nasz klub zdecydował, że nie będziemy lecieć do Moskwy. Czy to dobra decyzja, nie wiem, bo mój duch sportowy chciałby jeszcze walczyć w play-off. Wiadomo jednak, że są teraz rzeczy ważniejsze. Nasz prezes powiedział, że siatkówka siatkówką, ale trzeba się skupić na ważniejszych sprawach. Teraz próbuję załatwić powrót, z tego co się dowiedziałem z Rosji samoloty do Polski nie latają, będę jeszcze próbował. W grę wchodzi też pozostanie jeszcze przez jakiś czas na miejscu – skomentował sytuację Maciej Muzaj na łamach Super Expressu.

źródło: gazprom-ugra.ru, inf. własna, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved