Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Gavin Schmitt o awansie do turnieju olimpijskiego

Gavin Schmitt o awansie do turnieju olimpijskiego

fot. archiwum

– Mamy nadzieję, że teraz już będziemy się kwalifikowali co cztery lata, ale jak będzie w rzeczywistości? Zobaczymy – mówi atakujący reprezentacji Kanady, a od przyszłego sezonu Resovii Rzeszów, Gavin Schmitt. – To jest prawdopodobnie największe osiągnięcie w mojej karierze – dodaje.

Gavin Schmitt od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów. Póki co kanadyjski atakujący nie myśli jeszcze o PlusLidze, bowiem całkiem niedawno wraz z reprezentacją Kanady uzyskał awans na sierpniowe igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Ostatni raz kanadyjscy siatkarze gościli na igrzyskach w… 1992 roku, a więc 24 lata temu. – Widzieliśmy, jak wzrasta popularność sportu i siatkówki w Kanadzie, czego najlepszym przykładem był nasz występ w Lidze Światowej i transmisje telewizyjne z naszych spotkań. Ludzie teraz mają możliwość kontaktu ze sportowcami przez media społecznościowe. Pamiętam czasy uniwersyteckie, kiedy nie było czasu, by zebrać wszystkich zawodników w jednym miejscu, nie wiedzieliśmy zbyt wiele o sobie. Zmiany wpłynęły na wzrost popularności – przyznaje Gavin Schmitt.Fakt, że awansowaliśmy do igrzysk olimpijskich, jeszcze bardziej pomoże siatkówce w Kanadzie. Jeszcze więcej osób zobaczy nas na igrzyskach, będzie to oglądać, tym bardziej że zagramy tam po raz pierwszy od 24 lat – przyznaje kanadyjski atakujący. Ostatniego dnia turnieju w Tokio Kanadyjczycy pokonali reprezentację Chin, ale musieli jeszcze czekać na wynik meczu pomiędzy Polską i Australią. – Byliśmy zbyt zdenerwowani, by zasiąść na widowni – wspomina Schmitt. – O tym, że mamy kwalifikację, dowiedzieliśmy się z krzyków innych osób, nie patrzyliśmy na mecz.

Gavin Schmitt w styczniu przeszedł operację nogi i do końca nie było wiadomo, czy będzie mógł zagrać w turnieju w Tokio. – To nie był przyjemny moment – wspomina zawodnik. Okres powrotu do gry po takim zabiegu trwa nawet do pół roku, Schmitt pojawił się na boisku już po trzech miesiącach. – To był dla nas bardzo stresujący okres. W założeniu mieliśmy już awansować do turnieju olimpijskiego w styczniu, ale nie wszystko wtedy poszło po naszej myśli. Byłem przekonany, że będę miał pół roku przerwy, okazało się, że dużo mniej. Nie byłem pewny tego powrotu na boisko, na szczęście wszystko potoczyło się dobrze – mówi reprezentant Kanady.

Kanadyjczycy zagrają w igrzyskach olimpijskich po raz czwarty. Najlepiej z pewnością wspominają występ w 1984 roku w Los Angeles, kiedy to zajęli czwarte miejsce (igrzyska zbojkotowały wtedy państwa bloku socjalistycznego). – Mamy nadzieję, że teraz już będziemy się kwalifikowali co cztery lata, ale jak będzie w rzeczywistości? Zobaczymy – mówi Schmitt. – To jest prawdopodobnie największe osiągnięcie w mojej karierze – dodaje.

źródło: cbc.ca, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved