Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Gamowa i Sokołowa mogą zagrać w Rio

Gamowa i Sokołowa mogą zagrać w Rio

fot. archiwum

– Jekaterina Gamowa i Lubow Sokołowa są na szerokiej liście rosyjskiej kadry, która będzie się przygotowywać do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro – przyznał Wladislaw Fadiejew z rosyjskiej federacji.

Jekatariny Gamowej nie ma w reprezentacji Rosji od mistrzostw świata rozgrywanych w 2014 roku. Sama zawodniczka przyznaje jednak, że jest gotowa do powrotu do „Sbornej”, jeśli zajdzie taka potrzeba. 36-letnia Gamowa i o trzy lata starsza Lubow Sokołowa dwukrotnie zdobywały z rosyjską reprezentacją mistrzostwo świata.Na szerokiej liście kadrowiczek jest 30 nazwisk, ale w najbliższych dniach zawęzimy ją do 21 zawodniczek – mówi Wladislaw Fadiejew. Są to zawodniczki, które będą mogły wystąpić w tegorocznych rozgrywkach Grand Prix oraz w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro – przyznaje działacz federacji rosyjskiej. – Na liście są zarówno Jekaterina Gamowa, jak i Lubow Sokołowa – dodał.

Rosyjska reprezentacja rozpocznie zgrupowanie 20 maja. W tym roku wyjątkowo zabraknie jej w turnieju w Montreaux, w tym czasie „Sborna” ma rozegrać mecze towarzyskie z reprezentacją Serbii, a na początku czerwca czeka ją już pierwszy turniej World Grand Prix. – Rosyjska drużyna ma bardzo duże szanse na zwycięstwo w igrzyskach olimpijskich. Tatiana Koszelewa i Natalia Gonczarowa to już doświadczone zawodniczki, dużo już wygrały, obok siebie mają dobre siatkarki. Do tego mogą zagrać Jekaterina Gamowa i Jewgienija Starcewa, tak więc w Brazylii Rosjanki będą głównymi faworytkami do złota – ocenia Antonella Del Core, Włoszka, aktualnie grająca w Dinamo Kazań.

źródło: inf. własna, rsport.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved