Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Gabriela Ponikowska zawodniczką Enei PTPS-u Piła

Gabriela Ponikowska zawodniczką Enei PTPS-u Piła

fot. Radomka Radom

Kolejna nowa zawodniczka dołączyła do Enei PTPS-u Piły. W sezonie 2019/2020 reprezentować barwy pilskiego klubu będzie występująca na pozycji środkowej bloku Gabriela Ponikowska.

Gabriela Ponikowska rozpoczęła swoją karierę w Wiśle Kraków. W Bielsku-Białej zadebiutowała na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Następnie grała w takich klubach jak Politechnika Śląska Gliwice,  PLKS Pszczyna, KS Jastrzębie Borynia, Silesia Volley Mysłowice i Proxima Kraków. Następnie dołączyła do pierwszoligowego klubu Radomki Radom, z którym w poprzednim sezonie powróciła do LSK. Popularna „Gaba” poza karierą sportową rozwija również firmę zajmującą się produkcją rękawków i akcesoriów sportowych.Sama zainteresowana skomentowała przenosiny do nowego pracodawcy. – Cieszę się, że będę grać w Pile, szczególnie, że znam trenera Zawieracza z poprzednich etapów mojej kariery. Wiem, jak wygląda współpraca z nim. A poza tym, wreszcie będę miała bliżej nad morze i nieco zmienię klimat – stwierdziła Ponikowska.

Środkowa to czwarta zawodniczka, która zdecydowała się przenieść do Piły na nadchodzące rozgrywki. Wcześniej na taki ruch zdecydowały się: Sylwia Bolimowska, Emilia Szubert oraz Oliwia Urban. Ponadto nowym szkoleniowcem drużyny został Mirosław Zawieracz. Ma to związek ze sporą przebudową kadry, czego dowodem jest odejście takich zawodniczek, jak Klaudia Kaczorowska oraz Olga Strantzali.

Zobacz także:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2019/2020

źródło: ptps.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved