Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Gabriela Polańska: Możemy dołożyć więcej serducha i walczyć

Gabriela Polańska: Możemy dołożyć więcej serducha i walczyć

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Siatkarki Grota Budowlanych Łódź w finałowej rywalizacji w Lidze Siatkówki Kobiet ponownie musiały uznacć wyższość ŁKS-u Commercon Łódź, przegrywając w tie-breaku. – Na pewno ŁKS jest bliżej tego złota niż my, ale rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Nie mówię, że mamy łatwo sytuację, ale zrobimy wszystko, żeby jeszcze powalczyć. Myślę, że mecze same w sobie były na tyle fajnym widowiskiem dla kibiców, że mogły się podobać. Szkoda, że i tym razem ŁKS się cieszy ze zwycięstwa i mam nadzieję, że w poniedziałek my pokażemy się z o wiele lepszej strony – mówiła po porażce środkowa Budowlanych, Gabriela Polańska.

Ponownie o wyniku pojedynku finałowego decydował tie-break i ponownie obronną ręką wyszły siatkarki ŁKS-u Łódź. – Na pewno ŁKS jest bliżej tego złota niż my, ale rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Nie mówię, że mamy łatwo sytuację, ale zrobimy wszystko, żeby jeszcze powalczyć. Myślę, że mecze same w sobie były na tyle fajnym widowiskiem dla kibiców, że mogły się podobać. Szkoda, że i tym razem ŁKS się cieszy ze zwycięstwa i mam nadzieję, że w poniedziałek my pokażemy się z o wiele lepszej strony. Teraz było tak, że rywalki robiły dwa punkty, my jeden i tak nas goniły – podsumowała pięciosetowe spotkanie Gabriela Polańska.Również w tym spotkaniu nie brakowało emocji, które wydaje się, że lepiej opanowały zawodniczki Michała Maska. – Teoretycznie każda z nas powinna panować nad emocjami, ale one często bywają tak silne, że naprawdę potrzeba czasu, żeby się uspokoić. Przy takich kibicach ciężko jest czasem usłyszeć własne myśli, a co dopiero wyzbyć się emocji, więc na pewno będziemy musiały bardziej na chłodnych podejść do tych spotkań – przyznała doświadczona środkowa Budowlanych Łódź i dodała: – Mamy w składzie bardzo dobre dziewczyny i myślę, że pokażemy jeszcze mnóstwo serducha, bo może nie tyle umiejętności siatkarskich, co emocji i agresji nam zabrakło na boisku – oceniła Gabriela Polańska.

Trzeci, być może ostatni mecz finałowy odbędzie się w poniedziałek, więc siatkarkom Błażeja Krzyształowicza nie zostało już zbyt wiele czasu, aby cokolwiek zmienić. –  Jeśli chodzi o wielką taktykę, czy robienie treningów, to po pierwsze nie bardzo jest juz teraz na to czas, po drugie to, co wypracowałyśmy, to jak ze sobą funkcjonujemy, tego nie można już zmienić, możemy dołożyć więcej serducha i walczyć – zapowiedziała Gabriela Polańska.

źródło: opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved