Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Gabriela Polańska: Czuję się tu jak w domu

Gabriela Polańska: Czuję się tu jak w domu

Gabriela Polańska to wielokrotna reprezentantka Polski. Po pięciu sezonach spędzonych w Budowlanych Łódź i zdobyciu brązowego oraz dwóch srebrnych medali mistrzostw Polski, a także dwukrotnie Superpucharu Polski i raz Pucharu Polski przeniosła się do Developresu Rzeszów. Środkowa mierząca 200 cm w 2018 roku była najlepiej blokującą zawodniczką Pucharu Polski. Pod okiem Stefana Antigi środkowa przygotowuje się obecnie do nowego sezonu.

Developres od kilku sezonów należy do krajowej czołówki. Drużyna ma na swoim koncie dwa brązowe medale w Lidze Siatkówki Kobiet w latach 2017 i 2019, a obecnie jest  w pełnym treningu przed sezonem. – Czuję się tu jak w domu, bardzo dobrze. W klubie nie mogę złego słowa powiedzieć, bo praktycznie wszystko, każdy element jest dopracowany do ostatniego szczegółu, więc w samych dobrych słowach mogę o tym opowiadać. Rzeszów jest piękny, dla mnie zawsze był najpiękniejszy – powiedziała.Gabriela Polańska w przeszłości miała wiele problemów z kontuzjami m.in. z barkiem czy stawem skokowym. Podkreśla, że w tym momencie wszystko jest dobrze, nie czuje żadnego bólu i może w pełni skupić się na treningu. – Może ciężko w to uwierzyć, ale wszystko dobrze ze zdrowiem. Wszystko jest okej, mogę w pełni uczestniczyć w treningach, nie mam żadnych problemów, które by mnie wykluczały, więc tylko się cieszyć. Radość jest, bo w końcu przyszłam do mojego ulubionego trenera Bartka, który wspiera nas na każdym kroku i od niego mamy tą energię – dodała.

Środkowa odniosła się też do planów na nadchodzący sezon. Pomimo tego, że Polańska jest utytułowaną zawodniczką to wciąż nie ma w swojej kolekcji złotego medalu mistrzostw Polski. W nadchodzącym sezonie o miejsce w pierwszej szóstce będzie rywalizowała z Zuzanną Efimienko-Młotkowską, Magdaleną Hawryłą oraz Kamilą Witkowską. – Co ja bym chciała zrobić z klubem? Przede wszystkim chciałabym, żeby ten sezon był dla nas udany pod względem zdrowotnym, żebyśmy nie miały żadnych kontuzji, bo w zeszłym sezonie w moim innym zespole były dwie bardzo poważne i to zawsze są takie przykre sytuacje. Jak będziemy miały zdrowie, to wierzę, że na boisku sobie wywalczymy wszystko co będziemy chciały i o czym marzyły – przyznała.

Developres liczy na wsparcie swoich kibiców. – Myślę, że jakoś bardzo nie trzeba zachęcać, bo kibice w Rzeszowie są wspaniali i na pewno będą chcieli nas wspierać, ale tak tylko na koniec powiem: Przychodźcie i bądźcie z nami, będziecie nam bardzo pomocni – zakończyła Polańska.

źródło: inf. własna, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved