Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Gabriela Polańska: Cieszymy się ze zdobycia superpucharu

Gabriela Polańska: Cieszymy się ze zdobycia superpucharu

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź po raz pierwszy w historii klubu zdobyły Superpuchar Polski. – Jesteśmy zadowolone, że to nam przypadło to trofeum, miałyśmy wprawdzie kilka słabszych momentów, ale cieszymy się tym bardziej, że to nam przypadła wygrana – powiedziała Gabriela Polańska, środkowa łódzkiej ekipy. 

Czy wasza skuteczna gra w bloku zadecydowała o końcowym sukcesie? Potrafiłyście wyjść z opresji w czwartym secie, gdzie przegrywałyście 9:12?Gabriela Polańska: W ubiegłym sezonie pokazałyśmy, że potrafimy dobrze grać, dla nas nie liczy się, iloma punktami przegrywamy. Dla nas liczy się to, że potrafimy wyjść z ciężkiej opresji, jest to nasza siła. Nasza gra w bloku była dobra, ale warto zaznaczyć, że nie funkcjonował on jeszcze tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Uważam, że jeszcze możemy poprawić ten element.

W czwartym secie pomogła wam Julia Twardowska. Czy był to decydujący moment tego meczu?

– Tak jak wcześniej wspominałam, my gramy do końca i taka postawa się nam opłaciła w tym spotkaniu, dla nas nie ma straconych piłek, walczymy o każdą z nich. Zgadzam się, że w tym trudnym dla nas momencie, gdy przegrywałyśmy (18:21 – przyp. red), Julia odwróciła losy tego seta na naszą korzyść, zagrała to, co sugerował trener. Jej zagrywka bardzo nam pomogła i wszystkie musimy jej podziękować za tak dobrą postawę.

Superpuchar dla łodzianek

Czy w końcówce czwartego seta, gdy szala zwycięstwa przechylała się z jednej na drugą stronę, wierzyłyście, że możecie wygrać to spotkanie?

– Wierzyłyśmy, że możemy wygrać ten mecz, nie spuszczałyśmy głów, wzajemnie napędzałyśmy się i to przyniosło nam sukces. Pokonałyśmy bardzo mocny zespół i tym bardziej się z tego cieszymy, ponieważ w ubiegłym sezonie Chemik zdobył wszystko na krajowym podwórku, dla nas jest to dobry start, który doda nam pewności siebie.

Zarówno w waszej grze, jak i w grze Chemika było widać brak świeżości. Czy te ciężkie i długie treningi odbijają się jeszcze na waszej formie?

– Ciężkie i długie treningi dały o sobie znać, potrzebna jest nam jeszcze dynamika i świeżość. Bardzo ciężko trenowałyśmy, przepracowałyśmy bardzo solidnie okres przygotowawczy. Z drugiej strony jestem pełna podziwu dla koleżanek, które przez pięć miesięcy grały w reprezentacjach narodowych. Zawodniczki te dały z siebie wszystko w tym meczu i mam nadzieję, że jak odpoczną, to dadzą z siebie jeszcze więcej.

W tym sezonie będzie przed wami dużo grania, czy nie obawiacie się tego?

– Same się na to zdecydowałyśmy, nikt nie zmuszał nas do gry, wiedziałyśmy, w jakim zespole będziemy grać, zdawałyśmy sobie sprawę, że czeka nas dużo grania. Cieszymy się, że będziemy miały tak dużo spotkań do rozegrania, mam nadzieję, że w każdym spotkaniu zaprezentujemy się jak najlepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved