Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Gabriela Borawska: Utrzymałyśmy koncentrację

Gabriela Borawska: Utrzymałyśmy koncentrację

W 1. kolejce I ligi kobiet Joker Mekro Energoremont wygrał z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki 3:0. – Kluczowe były zagrywki Gaby – chwaliła po meczu swoją koleżankę – Gabrielę Borawską rozgrywająca Jokera, Katarzyna Wenerska.

Katarzyna Wenerska to spotkanie obserwowała z boku. – Dziewczyny wygrały 3:0, więc poradziły sobie super – twierdzi. – Myślę, że kluczowe były zagrywki Gaby (Gabrieli Borawskiej – przyp. red.). Poza tym trener nas dobrze ustawił taktycznie. Z drugiej strony spodziewałam się więcej po drużynie z Nowego Dworu Mazowieckiego. W składzie ma kilka doświadczonych zawodniczek. Oglądałyśmy mecze rywalek na wideo. W nich grały o wiele lepiej – dodaje.

Statuetkę dla MVP meczu odebrała Gabriela Borawska. Jak przyznała zawodniczka, to jej czwarte wyróżnienie odkąd jest w Jokerze. – Z boiska wydaje mi się, że był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu – uważa Borawska. – Zrealizowałyśmy wszystkie założenia taktyczne, jakie sobie przed meczem zakładałyśmy. Nie pozwoliliśmy rywalkom dojść do głosu. Cieszy nas to, że utrzymałyśmy koncentrację przez cały mecz. I udało się rozpocząć sezon od zwycięstwa – ocenia.

W zespole NOSiR-u jedną z wyróżniających się siatkarek była znana w Świeciu Aneta Duda. Dla niej był to pierwszy ligowy mecz po dłuższej przerwie. Nie była ona zadowolona z wyniku i gry drużyny. – Na pewno mogłyśmy więcej ugrać – podkreśla Aneta Duda. – Popełniłyśmy za dużo błędów własnych. Dużo było też z naszej strony sytuacji niewykorzystanych. Pierwszego przegranego seta możemy wytłumaczyć, że był to chrzest związany z debiutem. W drugim secie bardzo mało zabrakło. Gdybyśmy wygrały, to mecz mógł się później różnie potoczyć – dodaje.

Przez problemy zdrowotne Aneta Duda nie zdążyła rok temu oficjalnie zadebiutować w barwach Jokera. – Miałam nie wracać na parkiet, ale chłopcy mnie namówili. Na razie nie żałuję. Jestem pod stałą opieką naszej fizjoterapeutki. Staram się wrócić do formy. Trochę to potrwa, ale pomału. Na wszystko potrzebny jest czas – dodaje środkowa bloku NOSiR-u.

źródło: joker-swiecie.pl