Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > G. Pająk: Rzadko zdarza się grać tie-breaka dłużej niż normalnego seta

G. Pająk: Rzadko zdarza się grać tie-breaka dłużej niż normalnego seta

Mogę powiedzieć, że cały mecz mieliśmy problemy z blokiem olsztynian. Później nasza gra stała się prosta, wszystko, co miałem przyjęte, grałem do środkowych, którzy wykonali świetną robotę, bo wzięli na siebie ciężar całego ataku. Czapki z głów – powiedział Grzegorz Pająk, rozgrywający Aluronu Virtu Warty Zawiercie po przegranym meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn 2:3.

Jurajscy rycerze po raz drugi w tym sezonie zmierzyli się z akademikami, z którymi w pierwszej rundzie również zagrali tie-breaka, jednak tym razem wynik był korzystniejszy dla olsztynian. – Co mogę powiedzieć, rzadko zdarza się grać tie-breaka dłużej niż normalnego seta, bo ten ostatni jest równy z pierwszym, jeśli chodzi o zdobycz punktową obu drużyn. Również fajnie, że kibice mogli zobaczyć nie zwykłe 3:0 czy 3:1, ale dość długiego emocjonującego tie-breaka – skomentował Grzegorz Pająk.

W drugiej partii podopieczni Emanuele Zaniniego zaczęli mieć kłopoty, z których trudno było się wydostać. – Po prostu mieliśmy przestój. Takie sytuacje się zdarzają i trzeba z tego jak najszybciej uciekać oraz złapać kontakt z rywalem. Nie udało nam się tego zrobić, a później punkt za punkt dograliśmy tego seta do końca. Nie podjęliśmy walki, przegrywając już tymi sześcioma punktami – tłumaczy rozgrywający.

Natomiast kiedy żółto-zieloni po długiej przerwie wrócili na boisko, ich gra odwróciła się o 180 stopni. – Dużo zaczęło nam wychodzić, więc bardzo fajnie, że udało się stworzyć przewagę. Szukaliśmy takiej naszej gry, żeby gdzieś tam ten impuls poszedł do walki. Drużyny z górnej części tabeli grały przeciwko nam bardzo dobrze i nie pozwalały nam się rozwinąć, więc ze swojej strony staraliśmy się szukać tego pozytywu, żeby z jakimś zespołem zaskoczyć i znaleźć w głowach chęć walki… Z olsztynianami się to wydarzyło i mam nadzieję, że to dobry prognostyk na przyszłość – zakończył Pająk.

źródło: aluronvirtu.pl