Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > G. Pająk: Jesteśmy lepszym zespołem, niż na początku

G. Pająk: Jesteśmy lepszym zespołem, niż na początku

fot. Klaudia Piwowarczyk

– ZAKSA z meczu na mecz ustanawia nowy rekord wygranych z rzędu i jadąc na spotkanie rewanżowe do Kędzierzyna-Koźla, nie myślę o niczym innym niż o sprawieniu niespodzianki i przerwaniu tej serii. Zadanie ekstra trudne, ale jesteśmy lepszym zespołem niż na początku ligi i będziemy starali się pokazać z jeszcze lepszej strony – deklaruje Grzegorz Pająk, kapitan Aluronu Virtu Warty Zawiercie, przed pierwszym w 2018 roku i w rundzie rewanżowej wyjazdowym starciem beniaminka z mistrzami Polski.

W 2018 rok wchodzicie mocnym akcentem – meczem z niepokonaną w serii rekordowych w zawodowej lidze 15 ligowych spotkań ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Wygląda na to, że w Polsce mistrzowie kraju nadal nie mają sobie równych?Grzegorz Pająk: Dokładnie tak. ZAKSA od dwóch sezonów nie ma sobie równych na polskim podwórku. W tym sezonie z meczu na mecz ustanawiają nowy rekord wygranych z rzędu i jadąc na spotkanie rewanżowe do Kędzierzyna-Koźla, nie myślę o niczym innym niż o sprawieniu niespodzianki i przerwaniu tej serii. Zadanie ekstra trudne, ale pamiętajmy, że każda seria kiedyś się kończy.

2017 rok zakończyliście na wysokim, 10. miejscu w tabeli PlusLigi. Teraz przed wami znowu przetestowane już na starcie rozgrywek rywalizacje z praktycznie całą ligową czołówką.

W poprzedniej rundzie graliśmy z tymi zespołami ze słabym skutkiem. Jedynie z Asseco Resovią Rzeszów udało nam się wygrać. Wtedy byliśmy jeszcze drużyną w trakcie budowy, szukającą swojej tożsamości. Spotkało nasz też sporo problemów zdrowotnych. Teraz po całej rundzie mogę szczerze powiedzieć, że jesteśmy lepszym zespołem i na pewno będziemy starali się pokazać z jeszcze lepszej strony. Dodam, że druga runda jest trudniejsza.

W pierwszym meczu z ZAKSĄ przegraliście u siebie 1:3, po zaciętej walce w każdym z setów. Był to plusligowy debiut Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Będzie wam łatwiej ze względu na to, że powoli znacie już swoją – jako drużyny – wartość w siatkarskiej elicie?

Na pewno jesteśmy lepszym zespołem niż na początku ligi i w każdym z setów będziemy chcieli to zaprezentować na boisku, nie tylko w najbliższym starciu.

Zarówno ty – choćby odbierając nagrodę MVP na zakończenie roku – jak i Grzegorz Bociek w ostatnich meczach prezentowaliście wysoką formę. Może to dobry moment, by spróbować nieco przypomnieć o sobie byłemu pracodawcy i kibicom w Kędzierzynie-Koźlu?

– Dziękuję za miłe słowa. Nie byłoby widać naszej dobrej dyspozycji, gdyby nie reszta chłopaków na parkiecie. Bardzo ciężko razem pracujemy na sukces całej ekipy i tylko taki sukces jest dla nas ważny.

źródło: aluronvirtu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved