Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > G. Orduna: Drużyna walczyła i otrzymała nagrodę

G. Orduna: Drużyna walczyła i otrzymała nagrodę

fot. FIVB

– Nasza drużyna walczyła do samego końca, nie poddawała się i otrzymała za to nagrodę. Dla Argentyny to historyczne wydarzenie, pierwsza wygrana kobiecej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich – cieszył się po wyrwanym Kamerunowi zwycięstwie selekcjoner reprezentacji Argentyny, Guillermo Orduna.

Mecz asem serwisowym zakończyła Lucia Fresco. – To duża radość zakończyć mecz w taki sposób. Mogę powiedzieć, że to był największy as w moim życiu i na pewno nigdy go nie zapomnę. Mój as serwisowy dał Argentynie pierwsze olimpijskie zwycięstwo. Teraz z optymizmem podchodzimy do meczu z Japonkami – nie ukrywała pomeczowej radości Argentynka. – Miałyśmy dobre przyjęcie w ważnym momencie i dobrze funkcjonował nasz atak ze środka. Podeszłyśmy do tego meczu z pozytywnym nastawieniem, aby go wygrać. Jestem pewna, że podobnie było zresztą także w przypadku Kamerunu. Przez chwilę jeszcze pocieszymy się tym zwycięstwem – oceniła mecz Emilce Sosa.

Selekcjoner Kamerunu, Jean Rene Akono, nie ukrywał po meczu rozgoryczenia. – Argentyna wygrała to spotkanie, ponieważ nie zrobiliśmy tego, co powinniśmy zrobić w piątym secie. Mieliśmy też swoje problemy, bo mamy w zespole kontuzjowaną zawodniczkę, a to nie jest łatwa sytuacja – przyznał szkoleniowiec. – Robiłyśmy, co mogłyśmy, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Trzeba jednak powiedzieć, że wynik mógł pójść zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Musimy być skoncentrowane, bo mamy jeszcze mecz z Koreą Południową. Kamerun w tym turnieju gra z najlepszymi zespołami na świecie. Jesteśmy dumni z tego, co robimy. Nawet jeśli nie wystarczy to do wygrania meczu, to cały czas mamy podniesione wysoko głowy – dodała Stephanie Fotso Mogoung, siatkarka ekipy z Afryki.

Śledzisz wyniki turnieju olimpijskiego w siatkówce kobiet?

  • Oczywiście, to bardzo ciekawy turniej (49%, 109 głosów)
  • Wyników nie śledzę, ale siatkarki chętnie (25%, 55 głosów)
  • Nie, Polki nie grają (20%, 44 głosów)
  • a kiedy będzie ten turniej? (6%, 14 głosów)

głosujących: 222

Loading ... Loading ...źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved