Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fuzhou Open: Polskie pary pożegnały się z turniejem

Fuzhou Open: Polskie pary pożegnały się z turniejem

Polscy plażowicze z pewnością nie mogą zaliczyć do udanych chińskiego turnieju. W ostatniej kolejce spotkań fazy grupowej Fuzhou Open obie polskie dwójki odniosły porażki i zakończyły już swoją przygodę z rozgrywkami. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz po zaciętym meczu ulegli w tie-breaku amerykańskiej parze Hyden/Bourne, natomiast Maciej Kosiak i Maciej Rudol także w trzech partiach nie sprostali norweskiemu duetowi Solhaug/Bergerud.

Porażką zakończyli fazę grupową Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Po wcześniejszej, dość niespodziewanej przegranej z chińskim duetem tym razem biało-czerwoni ulegli wyżej notowanym Amerykanom Hyden/Bourne. Jednak należy przyznać, że polska para podjęła rękawicę i stoczyła naprawdę wyrównany pojedynek. Szczególnie zacięte były dwa pierwsze sety – premierowa partia po grze na przewagi padła łupem dwójki z USA, ale w kolejnej Polacy zrewanżowali się i udało im się doprowadzić do tie-breaka. W tym lepsi okazali się rywale. Tym samym Kądzioła i Szałankiewicz uplasowali się na ostatniej pozycji w grupie C i pożegnali się z turniejem.

Hyden/Bourne USA [3] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [14] 2:1
(23:21, 19:21, 15:11)

Podobnie losy potoczyły się w przypadku Macieja Kosiaka i Macieja Rudola. Biało-czerwoni, rozstawieni z numerem 20, ulegli w trzech partiach niżej notowanej parze (29) Solhaug/Bergerud. Spotkanie to było prawdziwą sinusoidą. Duet znad Wisły lepiej je otworzył, wygrywając w pierwszym secie 21:16, ale w pozostałych odsłonach to rywale lepiej wykorzystywali swoje atuty. Norwegowie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i odnieść dość przekonujące wiktorie w następnych partiach. Polacy zajmując 4. miejsce w grupie D, nie awansowali do dalszej rundy.

Kosiak/Rudol POL [20] – Solhaug/Bergerud NOR [29] 1:2
(21:16, 14:21, 12:15)