Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fredric Winters: Wyzwoliła się w nas sportowa złość

Fredric Winters: Wyzwoliła się w nas sportowa złość

fot. Katarzyna Antczak

Przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów nie krył zadowolenia po niedzielnym zwycięstwie nad drużyną Cerradu Czarnych Radom. – Bardzo się cieszę, że po przegranej z Cuprum Lubin nasza gra tak szybko wróciła na właściwe tory – powiedział po spotkaniu 34-letni przyjmujący reprezentacji Kanady i wicemistrza Polski.

Patrząc na przebieg spotkania z drużyną z Radomia, widać było, że chcieliście udowodnić, że porażka w Lubinie była tylko wypadkiem przy pracy.Fredric Winters:Oczywiście, że tak, byliśmy po tym spotkaniu bardzo rozczarowani i naturalnym było, że musiała się w nas wyzwolić tak zwana sportowa złość. Najważniejszym elementem, który musieliśmy poprawić, była zagrywka. W  tym ostatnim spotkaniu był to z kolei nasz najsilniejszy punkt. Skutecznie odrzuciliśmy radomian od siatki, co bezsprzecznie miało przełożenie na ich skuteczność w ataku. Nieźle wypadliśmy również w bloku. Bardzo się cieszę, że tak szybko mogliśmy wrócić na właściwe tory i udowodnić, jak słusznie wspomniałeś, że spotkanie z Cuprum Lubin było tylko wypadkiem przy pracy.

Niedzielne spotkanie obejrzałeś jednak tylko z perspektywy kwadratu dla rezerwowych.

Podpisując kontrakt z takim klubem jak Asseco Resovia Rzeszów, liczyłem się z taką możliwością, że moja rola w zespole będzie się ograniczała do bycia żelaznym rezerwowym. Od samego początku miałem świadomość, że w drużynie Andrzeja Kowala są zawodnicy młodsi ode mnie, w najlepszym momencie swoich karier. Po zakończeniu poprzedniego sezonu długo zwlekałem z wyborem klubu, cierpliwie czekałem na najlepszą z możliwych ofert i taką w moim mniemaniu była ta z Rzeszowa.

Nie zmienia to faktu, że nadal stać cię na grę na najwyższym światowym poziomie. Udowodniłeś to chociażby w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro…

– …Gdzie pełniłem podobną rolę do tej, jaką pełnię w Asseco Resovii Rzeszów. (śmiech) Pierwszymi wyborami selekcjonera byli Nicholas Hoag i John Gordon Perrin, dlatego taka sytuacja, w jakiej jestem obecnie w drużynie klubowej, nie jest dla mnie nowością. Oczywiście siedzenie na ławce rezerwowych nigdy nie jest łatwe, jednak jeśli jesteś doświadczonym zawodnikiem z dużym poczuciem własnej wartości, to wiesz, że dobro drużyny jest najważniejsze. Skoro na parkiecie przebywają inni zawodnicy niż ty i twoja drużyna wygrywa, to nie możesz mieć pretensji o to, że się nie grasz. Tym bardziej, jeśli za konkurentów na swojej pozycji masz takich graczy jak Perrin czy Ivović. W ubiegłym sezonie byłem trzecim punktującym zawsze silnej, brazylijskiej ligi w zespole Sady Cruzeiro, co pokazuje tylko tyle, że nadal jestem w stanie grać jak równy z równym z najlepszymi siatkarzami na świecie.

Jesteś prawdziwym obieżyświatem. Grałeś w siatkówkę na czterech kontynentach w wielu różnych miastach. Jak na ich tle wypada Rzeszów?

Bardzo korzystnie, lubię tego typu miasta. Razem z żoną nigdy do tej pory nie mieszkaliśmy w Europie, więc kiedy otrzymałem ofertę z Asseco Resovii Rzeszów, bardzo się ucieszyłem. Mimo tego, że jesteśmy małżeństwem dopiero od roku, to już razem mieszkaliśmy przez dwa lata w Chinach oraz dwa lata w Brazylii. Bardzo się nam tutaj podoba i niczego nam nie brakuje. Dodatkowo powodem do zadowolenia jest fakt, że razem ze mną w drużynie jest dwóch innych Kanadyjczyków. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się grać z tyloma rodakami w jednym zespole klubowym. Wiesz jak to jest – jeśli jesteś kilkanaście tysięcy kilometrów od domu, to zawsze miło jest spędzić czas z rodakami. Nawet jeśli oni by mieli nie być twoimi najbliższymi przyjaciółmi. Między innymi dzięki nim moja aklimatyzacja przebiegła bardzo szybko.

Skoro tak lubisz podróżować, to zakładam, że to nie jest twój ostatni przystanek w karierze?

Zobaczymy, jak to będzie, życie sportowców bywa przewrotne. Póki co fizycznie czuję się perfekcyjnie, zupełnie jakbym nie miał już 34 lat. Uważam, że stać mnie jeszcze na kilka lat grania na najwyższym poziomie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved