Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > František Bočkay: Chcemy utrzymać ekstraklasę w Ostrowcu Świętokrzyskim

František Bočkay: Chcemy utrzymać ekstraklasę w Ostrowcu Świętokrzyskim

fot. Łukasz Krzywański

– Byłbym złym trenerem, jeśli nie wierzyłbym w zwycięstwo mojego zespołu. Jesteśmy pewni, że czekają nas co najmniej dwa trudne mecze, w których chcemy odnieść sukces i zatrzymać ekstraklasę dla Ostrowca. To jest najważniejsze, to jest nasz plan i chcemy go zrealizować – powiedział szkoleniowiec KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Przed siatkarkami KSZO arcyważne zadanie. Ostrowczanki muszą wygrać we Wrocławiu, a potem powtórzyć to w hali przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu Św. W jaki sposób drużyna przygotowuje się do tej batalii? – W tym tygodniu treningowym/mikrocyklu zmniejszyliśmy obciążenie treningowe, ale zwiększyliśmy intensywność, dzięki czemu chcemy trafić z formą maksymalnie i być perfekcyjnie przygotowani do najważniejszych meczów w sezonie – powiedział trener.Ostatnia niedyspozycja Kingi Kasprzak mogła wywołać zaniepokojenie wśród kibiców. Trener uspokaja, kontuzje jakie dotknęły zespół nie są na tyle poważne, żeby zagrozić grze w optymalnym składzie. – Mamy pewne problemy z drobnymi kontuzjami, ale jest to normą w całym sezonie, pracujemy nad wyleczeniem wszystkich tych urazów – wyjaśnia František Bočkay.

Mimo, że w meczach z Voleyem Wrocław  siatkarki KSZO nie są faworytem, to jak podkreśla trener, może to być ich zaletą, ale także i wadą. – Impel ma szerszy skład, ale moje zawodniczki wiedzą jaka jest stawka meczu i nie odpuszczą żadnej piłki. Impel może i jest faworytem, jesteśmy tego świadomi, ale pokażemy charakter, sportową złość oraz swoje umiejętności w pełnej krasie, poparte perfekcyjną taktyką oraz wiedzą na temat rywala – zapewnia  trener siatkarek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

 

źródło: naostro.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved