Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Francuzi walczą z czasem. Uraz Ngapetha

Francuzi walczą z czasem. Uraz Ngapetha

fot. Klaudia Piwowarczyk

Francuzi przyjechali na krakowski XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera bez swojej największej gwiazdy Earvina Ngapetha. Szkoleniowiec Les Bleus ma nadzieję, że przyjmujący szybko upora się z bólem pleców i wznowi treningi. Do mistrzostw Europy pozostało ostatnie 10 dni.

Team Yavbou, jak sami nazywają się siatkarscy reprezentanci Francji, zajął trzecią lokatę w memoriale Huberta Wagnera. Trójkolorowi w pierwszym meczu pokonali 3:2 reprezentację Polski, w drugim spotkaniu w takim samym stosunku Rosję, by ostatniego dnia ulec 0:3 Kanadyjczykom. Porażka z ekipą Stephane’a Antigi, nawet pomimo mocno rezerwowego składu Trójkolorowych, była zaskakująca, ale Laurent Tillie docenił klasę rywali. – Kanada zagrała stabilniej z bardzo dobrą skutecznością w kontrze. Ruszyła nas w przyjęciu taktyczną zagrywką i pokonała naszą własną bronią, grając cierpliwie i, w przeciwieństwie do nas, nie kombinując. Trzy mecze w trzy dni mogły wpłynąć na naszą koncentrację, a dodatkowo poczyniliśmy kilka zmian w wyjściowym składzie. Być może to nałożyło na nas dodatkową presję – zauważył trener.Memoriał Wagnera: Pierwszy triumf Kanadyjczyków

Pomimo trzeciego miejsca trener był zadowolony z postawy swojego zespołu, ale wskazał kilka elementów, w których Francuzi muszą się jeszcze poprawić. – Udało nam się dobrze popracować w ataku, nawet jeśli mamy jeszcze trochę problemów ze skutecznością skrzydeł. Musimy jeszcze wypracować automatyzmy w ustawianiu się w obronie i być bardziej precyzyjni w bloku, żeby odciążyć naszych skrzydłowych. Ponadto musimy dodać więcej siły i agresji w zagrywce. Mamy kilka rzeczy do poprawy – zaznaczył szkoleniowiec.

Na 10 dni przed rozpoczęciem mistrzostw Europy dalej nie wiadomo, jak będzie wyglądała para przyjmujących Francji. Do gry w siatkówkę po kontuzji wraca Kevin Tillie. Były siatkarz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po operacji barku przygotowywał się indywidualnie, żeby dojść do optymalnej formy fizycznej. W memoriale Huberta Wagnera wystąpił jako drugi libero, ale szansę na pokazanie się w dłuższy wymiarze dostał jedynie w ostatnim pojedynku z Kanadą. Do Krakowa nie przyleciał natomiast z zespołem Earvin Ngapeth, który skarży się na ból w odcinku lędźwiowym. Mimo dobrych wyników badań jest to problem. Kiedy kontuzjowane są plecy, można obawiać się przepukliny lub czegoś poważniejszego. Earvin musi o siebie dbać, ale powinno być dobrze. Jego brak nie wpływa najlepiej na drużynę, ponieważ nie możemy trenować w swoim meczowym zestawieniu, ale również i dla niego, bo nie może się przygotować, zwłaszcza że to właśnie poprzez grę nabieramy tempa, siły uderzenia, uczymy się lektury gry czy radzenia sobie z presją. Tego wszystkiego mu z pewnością teraz brakuje – skomentował trener.

W odwodzie pozostaje jednak jeszcze kilku graczy, po których może sięgnąć Laurent Tillie. W tym sezonie reprezentacyjnym z bardzo dobrej strony pokazali się już między innymi Trevor Clevenot, Thibault Rossard czy Julien Lyneel. Francuzi rozpoczęli wyścig z czasem, ale w tegorocznej Lidze Światowej (zwycięstwo w finale 3:2 z Brazylią) udowodnili już, że mają wartościowych zmienników na każdej pozycji.

źródło: inf. własna, L'equipe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved