Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Francuzi rozczarowani brakiem decyzji FIVB

Francuzi rozczarowani brakiem decyzji FIVB

fot. Katarzyna Antczak

Selekcjoner reprezentacji Francji Laurent Tillie wraz ze swoją drużyną żywili nadzieje na pozytywny finał sprawy FIVB kontra reprezentacja Rosji, której awans do igrzysk w Rio zawisł na włosku wskutek afery z meldonium, jednak wydaje się, że nic takiego nie będzie miało miejsca. – Jesteśmy zniesmaczeni decyzją FIVB – powiedział.

Reprezentacja Francji przegrała finał berlińskich eliminacji do Rio de Janeiro w bezpośrednim pojedynku z Rosją na płaszczyźnie sportowej. Późniejsze wydarzenia jednak mogły wywrócić świat siatkówki do góry nogami, bowiem część rosyjskiego zespołu oskarżona została o zażywanie niedozwolonego meldonium, a na świecznik wzięto pierwszego „przyłapanego” Aleksandra Markina.Organizacja FIVB postanowiła wziąć pod lupę całą sprawę, a Francuzi wraz z Laurentem Tillie liczyli na dyskwalifikację Rosjan i bezpośredni awans. Spór jednak prawdopodobnie skończy się na niczym, bowiem przepisy komisji antydopingowej zaprzeczają możliwości wykluczenia Rosjan.

Owszem, to dla nas szok, że nie będzie żadnych kar. Moi zawodnicy są oburzeni. Przegraliśmy finał z Rosją, w którym byliśmy osłabieni, zaś potem usłyszeliśmy o pozytywnym teście Markina, który odegrał znaczącą rolę w tym spotkaniu. To stało się jeszcze bardziej nie do zniesienia, a teraz słyszymy, że FIVB nic z tym nie zrobi – mówi Tillie. Wielu zawodników w mediach społecznościowych daje wyraz swojej frustracji, pisząc niewybredne komentarze o FIVB. Francja musi więc liczyć tylko na siebie i o awans olimpijski – podobnie jak Polska – bić się w turnieju interkontynentalnym w Tokio (28 maja – 5 czerwca).

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved