Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Francja w turnieju olimpijskim?

Francja w turnieju olimpijskim?

fot. FIVB

We wtorek światło dzienne ujrzała informacja o tym, iż na stosowaniu dopingu przyłapany został reprezentant Rosji, Aleksander Markin. Nie wiadomo jeszcze, jakie będą konsekwencje tego zdarzenia, ale pojawiają się już spekulacje na temat dyskwalifikacji całej reprezentacji Rosji. Czy tak się stanie?

Markin był jednym z bohaterów spotkania Rosja – Francja w Berlinie, które zadecydowało o wywalczeniu przez Sborną kwalifikacji olimpijskiej. Okazało się jednak, że Markin stosował zabroniony od stycznia 2016 roku lek Meldonium.Od 1 stycznia tego roku przepisy FIVB mówią, że prócz kary nałożonej na siatkarza przyłapanego na stosowaniu dopingu, czyli do 4 lat zawieszenia, drużyna, w barwach której on występował, może otrzymać walkower za dany, a nawet zostać zdyskwalifikowana z imprezy. Czy taki los spotka obrońców tytułu mistrza olimpijskiego i nie zagrają oni w sierpniu w Rio de Janeiro? Przekonamy się niebawem. Sprawa Markina i całej reprezentacji Rosji ma zostać rozpatrzona w FIVB 19 kwietnia. Jeżeli Rosjanie zostaną wykluczeni z igrzysk, to niewykluczone, że skorzysta na tym Francja, która tym samym uzyska bezpośredni awans do Rio de Janeiro. – Moje uczucia to euforia i gorycz z powodu zaistniałej sytuacji. Nie mogę w to uwierzyć. Na razie myślimy o przygotowaniach do turnieju w Tokio, ale jeżeli dobra wiadomość nastąpiłaby wcześniej, tym lepiej – skomentował Laurent Tillie.

Skorzystać może na tym także reprezentacja Niemiec, która w tej sytuacji mogłaby jeszcze pozostać w grze o Rio. Niemcy, przypomnijmy, stracili szansę na olimpijski wyjazd, przegrywając dramatyczny mecz z Polską 2:3. – To byłoby wspaniale, gdyby pojawiła się taka szansa, ale poczekamy, zobaczymy – tonuje nastroje Vital Heynen.

źródło: inf. własna, lequipe.fr., welt.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved