Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja M: Bez podziału punktów w 3. kolejce

Francja M: Bez podziału punktów w 3. kolejce

fot. cev.lu

Wszystkie mecze w 3. kolejce ligi francuskiej zakończyły się wygraną za trzy punkty. Swoje mecze wygrali m.in Tours VB, Montpellier UC VB  czy Spacer’s Toulouse V.B , które pokonało AS Cannes Volley-Ball Wojciecha Ferensa. Z kolei Chaumont VB 52 w tej kolejce pauzowało.

Na początek zmagań Rennes Volley 35 rywalizowało z GFCA Ajaccio. W premierowej odsłonie gospodarze narzucili swój rytm gry i choć ekipa z Ajaccio walczyła, to przegrała różnicą 5 oczek. Po zmianie stron walka się wyrównała, do samego końca nie było wiadomo, kto rozstrzygnie się część meczu na swoją korzyść. Ostatecznie końcówkę lepiej rozegrali siatkarze Rennes Volley 35, punktując w dwóch kluczowych akcjach. Trzecia partia miała niemalże bliźniaczy przebieg – nie brakowało zaciętych wymian. GFCA chciało przedłużyć losy rywalizacji, a ich przeciwnicy marzyli o wywalczeniu pełnej puli. Ponownie w decydującym momencie kropkę nad i postawili miejscowi. 17 punktów Milana Pepicia z GFCA Ajaccio nie wystarczyło, by cieszyć się ze zwycięstwa. Najlepiej w obozie zwycięzców zaprezentował się czeski atakujący Kamil Baranek, który zapisał na swoim koncie 16 oczek. 12 punktów zdobył z kolei Bram van den Dries.Jedyny mecz, który rozstrzygnął się w czterech setach, to starcie Narbonne Volley z Nantes Reze Metropole. Początek to zdecydowana przewaga przyjezdnych, nie dali żadnych szans rywalom na zaprezentowanie swoich umiejętności. Prowadzili przez całego seta, dlatego triumfowali różnicą siedmiu punktów. Kolejne odsłony były o wiele bardziej wyrównane i do końca nie było wiadomo, kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ekipa gości miała nawet szansę na wygraną 3:0, ale trzecia partia zakończyła się wynikiem 26:24 dla miejscowych. Mecz był pojedynkiem atakujących. W Narbonne Volley aż 30 oczek zdobył Arpad Baroti, dwa punkty mniej zdobył Peter Michalovic.

Dość pewne zwycięstwo zanotowali siatkarze Spacer’s Toulouse V.B, pokonując AS Cannes Volley-Ball. W składzie przyjezdnych trener dalej ma do dyspozycji tylko 10 graczy, wciąż brakuje m.in. Wojciecha Ferensa. W żadnym z trzech setów zawodnicy z Cannes nie byli w stanie nawiązać walki, przegrywając odpowiednio 21:25 i dwukrotnie 18:25.

Większych emocji nie było także w meczu Stade Poitevin VB Poitiers z Arago de Sète V.B. Przewaga miejscowych była najbardziej widoczna zwłaszcza w drugiej partii, która zakończyła się wynikiem 25:16. Liderem zespołu był były kapitan Asseco Resovii Rzeszów, Jochen Schoeps, zdobywca 15 punktów.

Tours VB rywalizowało z Tourcoing Lille Métropole. Jedynie premierowa odsłona była wyrównana, bowiem zakończyła się wynikiem 25:23. Pozostałe dwie partie przebiegły całkowicie pod dyktando mistrzów Francji. Patrick Duflos, który w poprzednim sezonie prowadził Cuprum Lubin, ma pod swoją opieką graczy z plusligową przeszłością. Barthelemy Chinenyeze zdobył 5 punktów, a Dmytro Tieriomienko zapisał na swoim koncie o 6 oczek więcej.

Montpellier UC VB również rozpoczęło starcie z Nice Volley-Ball od zaciętej walki, by później przejąć inicjatywę i wygrać dwukrotnie różnicą siedmiu punktów. Miejscowi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła okazali się lepsi od przeciwników i w pełni zasłużenie sięgnęli po drugi triumf w tegorocznych rozgrywkach.

W 3. kolejce ligi francuskiej Chaumont VB 52 pauzowało.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi francuskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved