Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Francesca Piccinini: Nadszedł dobry moment, żeby powiedzieć stop

Francesca Piccinini: Nadszedł dobry moment, żeby powiedzieć stop

fot. archiwum

Włoskiej przyjmującej nie trzeba nikomu przedstawiać. To jedna z największych gwiazd włoskiej żeńskiej siatkówki. Pochodząca z Toskanii przyjmująca była kapitanką kadry narodowej i ma na koncie liczne sukcesy i w klubie i w reprezentacji. Na mistrzostwach Europy siatkarek Francesca Piccinini pojawiła się w roli komentatora dla włoskiej stacji Rai. W sobotę oficjalnie ogłosiła zakończenie swojej sportowej kariery, chociaż o tej wiadomości mówiono za kulisami już przed początkiem sezonu sportowego 2018/2019.

Oficjalne potwierdzenie faktu zawieszenia przez Piccinini butów na kołku odbyło się  w wywiadzie udzielonym Silvi Toffanin (koleżanki z którą zdobyła mistrzostwo Świata w 2002 roku) w programie talk-show Verissimo. Na liście trofeów popularnej „Picci” znajduje się między innymi: 5 tytułów mistrzyni Włoch, 7 wygranych w Lidze Mistrzyń, 4 puchary Włoch, a także między innymi mistrzostwo Świata, Europy, puchar Świata i puchar Wielkich Mistrzyń.– Jestem tu by ogłosić koniec swojej sportowej kariery. Przez lata żyłam marzeniami, ale myślę że nadszedł dobry moment, żeby powiedzieć stop i rozpocząć nową przygodę. Chcę przeżyć inne emocje – powiedziała Piccinini. – To była bardzo ciężka decyzja, ale schodzę ze sceny jako zwycięzca bo mam 40 lat a dwa miesiące temu po raz siódmy wygrałam ligę Mistrzyń. Będzie mi brakować adrenaliny przedmeczowej i radości z wygranych, ale poszukam czegoś innego. Dziękuję temu pięknemu sportowi, który mnie uformował i dzięki któremu stałam się kobietą jaką jestem dzisiaj – dodała przyjmująca.

Wygląda na to, że Francesca Piccinini jeszcze nie do końca wie co zrobi w przyszłości. – Nie wiem jeszcze co przyszłość przyniesie. Nie sądzę, żebym chciała trenować na wysokim poziomie, bo to by znowu znaczyło spędzanie całych dni w hali. Podobałoby mi się jednak pracowanie z dziećmi. Chciałabym też zostać mamą, ale ciężko jest znaleźć kogoś z kim można założyć rodzinę – przyznała Piccinini.

Bardzo możliwe, że stacja Rai nawiąże z nią współpracę na stałe, bowiem z rozmów za kulisami mistrzostw Europy wynikło, że komentowanie spotkań się Włoszce podoba. Prawdopodobnie trzeba będzie zastąpić stałą ekspertkę od żeńskiej siatkówki włoskiego nadawcy publicznego. Consuelo Mangifesta nawiązała bowiem stałą współpracę z platformą Dazn, która ma w Italii wyłączne prawa do europejskich pucharów, a także pokazuje zmagania kadrowe.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved