Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fort Lauderdale Major: Wyraźna porażka Polek

Fort Lauderdale Major: Wyraźna porażka Polek

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek przegrały swój pierwszy mecz grupowy w turnieju Fort Lauderdale Major na Florydzie. Polki wyraźnie w dwóch setach uległy kanadyjskiej parze Bansley/Wilkerson i jutro zagrają o pozostanie w turnieju. Ich przeciwniczkami ponownie będą siatkarki z Kanady.

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek to jedyna żeńska para z Polski, która gra w Fort Lauderdale na Florydzie. Polki nie musiały uczestniczyć w kwalifikacjach, a losowania przedzieliło je do grupy B wraz z… trzema parami kanadyjskimi.

W pierwszym meczu biało-czerwone zmierzył się z Heather Bansley i Brandie Wilkerson. Kanadyjki już od samego początku szybko wypracowały sobie przewagę. Nasze siatkarki miały problem z trudną zagrywką rywalek, przez co nie mogły wyprowadzać skutecznych ataków. Przewaga siatkarek z Kanady cały czas rosła i pierwszego seta wygrały one bardzo wyraźnie 21:13.

W drugiej partii obraz gry niestety nie uległ zmianie. Kociołek i Kołosińska próbowały odwrócić losy meczu, szarpały, ale rywalki były o wiele lepsze. Już przy prowadzeniu 12:7 było jasne, że dogonienie ich będzie sprawą niemożliwą. Bansley i Wilkerson nie zwalniały i drugiego seta wygrały również zdecydowanie 21:12.

W meczu o pozostanie w turnieju i wyjście z grupy Kołosińska i Kociołek zmierzą się z parą Taylor Pischke/Jamie Lynn Broder.