Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fort Lauderdale Major: Wygrana i porażka polskich par

Fort Lauderdale Major: Wygrana i porażka polskich par

W turnieju męskim Fort Lauderdale na Florydzie rywalizację grupową rozpoczęły dwie polskie pary. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor pokonali chilijską parę Grimalt/Grimalt i w czwartek zagrają o pierwsze miejsce w grupie. Gorzej poszło Michałowi Brylowi i Grzegorzowi Fijałkowi, którzy przegrali gładko z Łotyszami Samoilovs/Smedins i będą w kolejnym meczu walczyć o pozostanie w turnieju.

Po wczorajszych przegranych kwalifikacjach w wykonaniu dwóch polskich par w turnieju głównym fort Lauderdale Major na Florydzie w fazie grupowej grają tylko dwie polskie pary. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor trafili do grupy C i w pierwszym meczu zmierzyli się z braćmi Marco i Estebanem Grimalt z Chile. Po wyrównanym początku pierwszego seta Polacy szybko przejęli inicjatywę i zbudowali sobie bezpieczną przewagę. Przy stanie 15:8 biało-czerwoni byli już pewni wygranej – nie wypuścili szansy z rąk i pewnie wygrali do 11.

W drugiej partii Łosiak i Kantor od samego początku kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Od stanu 11:6 Chilijczycy odrobili kilka punktów i na przerwie technicznej przegrywali tylko trzema punktami. Nasi siatkarze jednak nie pozwolili im już na wiele. Wygrali drugiego seta 21:15 i całe spotkanie 2:0. W czwartek reprezentanci Polski zagrają o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do II rundy pucharowej.

W grupie E Michał Bryl i Grzegorz Fijałek w pierwszym swoim meczu zmierzyli się z Aleksandrsem Samoilovsem i Janisem Smedinsem z Łotwy. Początek nie był najlepszy w wykonaniu polskiej pary i rywale szybko wyszli na prowadzenie 9:5. Od stanu 14:9 dla Łotyszy biało-czerwoni oddali już inicjatywę rywalom, którzy pewnie kontrolowali grę. Polacy przegrali pierwszego seta do 14.

W drugim secie Bryl i Fijałek starali się dotrzymać kroku Łotyszom, ale ci byli wyraźnie lepsi. Od stanu 15:11 dla rywali Samoilovs i Smedins wygrali dwie kolejne akcje i takiej przewagi nie mogli już stracić. Prowadząc 18:13, Łotysze punktowali już do końca seta, wygrywając go wysoko do 13 i całe spotkanie 2:0. Taki rezultat oznacza, że polska para w czwartek zagra o 3. miejsce w grupie, tym samym walcząc o pozostanie w turnieju.