Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fort Lauderdale Major: Polacy przegrali w ćwierćfinale

Fort Lauderdale Major: Polacy przegrali w ćwierćfinale

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor nie zagrają o medale w rozgrywanym na Florydzie turnieju Fort Lauderdale Major. Biało-czerwoni mimo bardzo dobrego początku meczu przegrali 1:2 z łotewską parą Samoilovs/Smedins i ostatecznie już odpadli z turnieju, zajmując w nim 5. miejsce.

Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins byli przeciwnikami biało-czerwonych w ćwierćfinale turnieju Fort Lauderdale Major. To groźni i doświadczeni rywale, więc doskonały początek meczu w wykonaniu Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora napawał optymizmem. W pierwszym secie nasi siatkarze całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku i szybko wypracowali sobie sporą przewagę. Łotysze sprawiali wrażenie zagubionych, zupełnie nie mogli znaleźć recepty na skutecznych Polaków i przegrali bardzo wyraźnie do 12.

Ich doświadczenie i klasa dały o sobie znać w drugim secie, w którym role się odwróciły. To Samoilovs i Smedins dyktowali warunki gry i szybko uciekli biało-czerwonym na bezpieczną odległość. Polacy nie potrafili odmienić losów tego seta i przegrali równie wysoko, do 13. Łotysze doprowadzili tym samym do remisu i o wyniku meczu oraz awansie do półfinału miał rozstrzygnąć tie-break.

W decydującej partii rywale naszych reprezentantów ponownie okazali się lepsi. Będąc na fali po wygranym wysoko drugim secie, pokonali biało-czerwonych 15:10 i to właśnie Łotysze zagrają w niedzielę o medale. Łosiak i Kantor odpadli z turnieju, w którym ostatecznie zajęli 5. miejsce.