Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fort Lauderdale Major: Obie polskie pary grają dalej

Fort Lauderdale Major: Obie polskie pary grają dalej

Drugą wygraną w rozgrywanym w Fort Lauderdale na Florydzie turnieju zanotowali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Rywalami Polaków był norweski duet Andreas Mol/Christian Sorum. Polacy wygrywając mecz w trzech setach, zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie C. Ze zwycięstwa cieszyli się też Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, którzy zmierzyli się z amerykańską parą Patterson/Slick. Ich mecz także zakończył się po tie-breaku. Tym samym obie polskie pary awansowały do kolejnego etapu turnieju.

Spotkanie duetu Łosiak/Kantor z Norweską parą Mol/Sorum nie rozpoczęło się po myśli biało-czerwonych. Polacy w pierwszej partii wysoko bowiem przegrali – zdołali ugrać tylko 12 punktów. Szybko jednak otrząsnęli się po tej porażce i w drugiej odsłonie, pokonując przeciwników do 19, wyrównali stan rywalizacji. W decydującej partii Łosiak i Kantor kropkę nad i postawili, wygrywając z Norwegami do 13. Tym samym Polacy przebrnęli przez rundę grupową z kompletem zwycięstw i zajęli w grupie C pierwsze miejsce.

Od porażki w inauguracyjnej partii swoje drugie starcie grupowe rozpoczęli też Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Po przeciwnej stronie siatki tym razem stanęli reprezentanci USA Stafford Slick i Casey Patterson. Pierwszą partię Amerykanie zwyciężyli do 18. Polacy nie podłamali się jednak takim obrotem spraw i w kolejnym secie przejęli inicjatywę. Biało-czerwoni triumfowali pewnie, aż 21:14. W zaciętym tie-breaku o wygranej decydowała gra na przewagi. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej Bryl i Fijałek, którzy triumfowali 16:14. Wygrana pozwoliła im zająć trzecie miejsce w grupie E i awansować do kolejnej fazy turnieju.