Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fort Lauderdale Major: Koniec turnieju dla Kołosińskiej i Kociołek

Fort Lauderdale Major: Koniec turnieju dla Kołosińskiej i Kociołek

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek w drugim swoim meczu grupowym o być albo nie być w turnieju Fort Lauderdale Major zmierzył się z kanadyjską parą Pischke/Broder. Polki przegrały to spotkanie 1:2 i po dwóch porażkach w grupie już pożegnały się z rozgrywanym na Florydzie turniejem.

Po środowej porażce z inną kanadyjską parą w czwartek Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek grały z Taylor Pischke i Jamie Lynn Broder o pozostanie w turnieju i awans do fazy pucharowej. Mecz rozpoczął się lepiej dla siatkarek z Kanady, które szybko uzyskały przewagę i mimo wysiłków biało-czerwonych nie oddały jej do końca. Rywalki wygrały dość wysoko do 14, ale nie załamało to naszych siatkarek.

W drugim secie Kołosińska i Kociołek podjęły rękawice i zagrały o wiele lepiej. Na przerwie technicznej Polki prowadziły trzema punktami, potem jednak rywalki nieco odrobiły straty (13:11). Od stanu 18:14 jednak to reprezentantki Polski wygrały trzy kolejne wymiany i zrewanżowały się Kanadyjkom za pierwszego seta również wygraną do 14.

Decydująca partia rozpoczęła się od prowadzenia duetu Pischke/Broder 3:0. Kilkupunktowa przewaga utrzymywała się przez całego seta, a Kanadyjki w samej końcówce jeszcze ją powiększyły i wygrały 15:9, a całe spotkanie 2:1. Oznacza to, że z grupy B do dalszej fazy turnieju awansowały trzy pary z Kanady, a Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek pożegnały się już z turniejem.