Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fort Lauderdale Major: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale

Fort Lauderdale Major: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale

Kolejny dzień turnieju Fort Lauderdale Major od walki w 1/16 rozpoczęli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Polacy po zwycięstwie w pierwszym secie z norweskim duetem kolejnego przegrali. Gdy wydawało się, że Polacy przegrają w tie-breaku, od stanu 11:14 popisali się efektowną serią i ostatecznie wygrali 16:14, awansując do 1/8. W tej fazie rozgrywek jednak przegrali z parą z Brazylii. W ćwierćfinale są zaś już Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Spotkanie polsko-norweskie lepiej rozpoczęli biało-czerwoni, za sprawą skutecznych zagrań Michała Bryla Polacy wyszli na prowadzenie (7:4), które ich rywale dzięki dobrej postawie na siatce Andersa Mola szybko zniwelowali (7:8). Środkowa faza seta była wyrównana, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (15:15. 17:17). Dopiero w końcówce do głosu doszedł Grzegorz Fijałek, który przypieczętował zwycięstwo Polaków (21:18). Drugi set od początku był wyrównany, oba duety nie ustrzegły się błędów (11:10). Z czasem coraz pewniej atakowali Anders Mol i Christian Sørum, przez co dystans powiększał się. Autowe zagranie Bryla zakończyło drugą odsłonę.

W decydującej partii od początku lepiej na siatce grali Norwegowie, szybko wychodząc na prowadzenie 7:4. Biało-czerwoni jednak nie odpuszczali i po zagraniach Bryla zmniejszyli dystans (8:7). Norweski duet nie dał się jednak wybić z rytmu, w dalszej fazie seta na siatce lepiej grał Mol, a po ataku Søruma rywale biało-czerwonych mieli serię piłek meczowych (14:11). Gdy Polacy obronili dwie z nich, czas wykorzystali Norwedzy, a po nim Mol zaatakował w aut. Biało-czerwoni nie wypuścili już tej okazji z rąk i po asie Bryla wygrali 16:14.

Sørum/Mol A. [NOR] – Fijałek/Bryl [POL] 1:2
(18:21, 21:16, 14:16)

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak początkowo toczyli wyrównaną walkę z Łotyszami – Martinsem Plavinsem i Edgarsem Tocsem (10:10). Duety wymieniały się skutecznymi atakami. Pojawiały się również błędy. Dopiero w dalszej fazie seta dobra postawa na siatce Kantora pozwoliła zbudować przewagę, którą Polacy stopniowo powiększali. Zwycięski punkt biało-czerwonym w inauguracyjnej partii dał blok Piotra Kantora. W drugiej odsłonie znacznie szybciej Polacy odskoczyli na trzy punkty (10:7). Mimo starań Tocsa na siatce Łotysze nie byli w stanie odrobić powstałych strat. Skuteczne zagranie Bartosza Łosiaka dało serię piłek meczowych polskiemu duetowi, a chwilę później atak po skosie Kantora zamknął pojedynek i Polacy awansowali do ćwierćfinału.

Plavins/Tocs [LAT] – Kantor/Łosiak [POL] 0:2
(16:21, 16:21)

Również mecz Fijałka i Bryla z Pedro Solbergiem oraz Georgem Wanderleyem początkowo grany był punkt za punkt. Z czasem ataki Fijałka pozwoliły Polakom odskoczyć (12:9). Brazylijczycy szybko jednak przejęli inicjatywę i doprowadzili do wyrównania (12:12). Ponownie rozgorzała walka akcja za akcję, do końca żaden duet nie był w stanie wyjść na prowadzenie. Chociaż podczas gry na przewagi biało-czerwoni dwukrotnie obronili piłkę setową, błąd Bryla dał decydujący punkt Brazylijczykom. W drugiej partii przy celnych zagrywkach Bryla Polacy wyszli na wyraźne prowadzenie, szybko o czas poprosili ich rywale (6:1). Po przerwie reprezentant Polski pomylił się, a siatkarze z Brazylii stopniowo zaczęli zmniejszać dystans. Po skutecznym zagraniu Pedro Solberga grę przerwali biało-czerwoni (8:9). Chociaż po czasie to polski duet wyszedł na prowadzenie, ich przeciwnicy ponownie odrobili straty (13:9, 13:13). Seria bloków Pedro Solberga dała impuls Brazylijczykom, którzy na dobre przejęli inicjatywę i wygrali do 17, awansując do ćwierćfinału.

Pedro Solberg/George Wanderley [BRA] – Fijalek/Bryl [POL] 2:0
(23:21, 21:17)

Kantor i Łosiak w ćwierćfinale ponownie zmierzą się z Łotyszami. Smedins/Samoilovs pokonali brazylijski duet Alison/Bruno Schmidt.