Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fort Lauderdale Major: Fijałek/Bryl w ćwierćfinale

Fort Lauderdale Major: Fijałek/Bryl w ćwierćfinale

fot. FIVB

Do drugiej rundy turnieju głównego Fort Lauderdale Major dotarły dwie polskie pary – Fijałek/Bryl oraz Kantor/Łosiak. Oba duety nie miały łatwych rywali, rozegrały dwa tie-breaki i tylko Grzegorzowi Fijałkowi i Michałowi Brylowi udało się awansować dalej – do ćwierćfinału.

Niezwykle ciężką przeprawę z Hiszpanami Herrera/Gavira mieli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Obie pary walczyły zaciekle w trzech rozegranych partiach. Zarówno pierwszy, jak i drugi set kończyły się dopiero po walce na przewagi. W pierwszej odsłonie triumfowali reprezentanci Polski, natomiast w drugiej Hiszpanie, ale tak naprawdę wyniki mogły być zgoła inne. W tie-breaku było już trochę inaczej. Po pierwszych wyrównanych wymianach coraz mocniej do głosu zaczęli dochodzić biało-czerwoni. Wypracowane trzy punkty przewagi polska para utrzymała do samego końca, triumfując w całym meczu.W meczu ćwierćfinałowym polski duet zmierzy się z brazylijską parą Alvaro Filho/Saymon.

Fijałek/Bryl (POL) – Herrera/Gavira (ESP) 2:1
(25:23, 20:22, 15:12)

Do kolejnego etapu turnieju nie udało się awansować Piotrowi Kantorowi i Bartoszowi Łosiakowi. Polska dwójka w drugiej rundzie zmierzyła się z brazylijskim duetem Alison/Bruno Schmidt. Spotkanie rozpoczęło się dość korzystnie dla biało-czerwonych, którzy praktycznie od początku seta premierowego prowadzili trzema punktami. Partia też padła ich łupem. Wszystko zmieniło się w secie kolejnym. Rywale otworzyli go prowadzeniem 3:0 i choć w trakcie seta gra się wyrównała, to jednak Brazylijczycy byli ekipą, która przeważała i doprowadziła do tie-breaka. W nim również lepsi okazali się gracze z Ameryki Południowej, a biało-czerwonym brakło jedynie odrobinę precyzji, by móc w pełni powalczyć o końcowe zwycięstwo.

Kantor/Łosiak (POL) – Alison/Bruno Schmidt (BRA) 1:2
(21:18, 18:21, 13:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved