Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fort Lauderdale Major: Brazylijski finał dla Barbary i Fernandy

Fort Lauderdale Major: Brazylijski finał dla Barbary i Fernandy

Zakończyły się już rozgrywki w turnieju Fort Lauderdale Major wśród kobiet. Najlepsze okazały się Brazylijki Barbara Seixas De Freitas i Fernenda Alves, które w meczu o złoty medal pokonały swoje rodaczki Taianę Limę i Carolinę Hortę Maximo. Brązowe medale przypadły w udziale amerykańskiej parze Sweat/Summer, które okazały się lepsze od Niemek Isabel Schneider i Victorii Bieneck.

Późniejsze zwyciężczynie turnieju w półfinale musiały stoczyć zacięty bój z Amerykankami  Sweat/Summer i dopiero po godzinie i 15 minutach trzysetowego boju mogły cieszyć się z awansu do meczu finałowego.  Drugi set tego półfinału zakończył się dopiero wynikiem 28:26 na korzyść Amerykanek. Taiana i Carol także potrzebowały trzech setów, by pokonać duet Schneider/Bieneck. W finale brazylijska rywalizacja nie była już tak zacięta Barbara Seixas i Fernanda Alves  w pierwszej partii wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i nie pozwoliły już się dogonić rywalkom, wygrywając 21:16. W drugiej partii przewaga Barbary i Fernandy była jeszcze wyraźniejsza, dominowały one w każdym elemencie i po 42 minutach rywalizacji mogły już się cieszyć ze złotego medalu, zwyciężając 21:13.  Przez całe zawody przeszły one bez porażki, a był to ich jedenasty wspólny turniej z cyklu World Tour.

Większych emocji nie było także w rozegranym wcześniej meczu o brązowy medal. Para Sweat/Summer niemalże od początku narzuciła zespołowi z Niemiec swój styl gry. Wyprowadzała skuteczne ataki, lepiej zagrywała, blokowała i w konsekwencji wygrała premierową odsłonę 21:17. W drugiej partii Amerykanki jeszcze bardziej podkręciły tempo i pozwoliły przeciwniczkom zdobyć zaledwie 13 punktów.