Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fort Lauderdale Major: Amerykanie najlepsi, brąz dla Łotyszów

Fort Lauderdale Major: Amerykanie najlepsi, brąz dla Łotyszów

Zakończyły się już rozgrywki w turnieju Fort Lauderdale Major panów. Najlepszym duetem okazali się Amerykanie – Lucena/Dalhausser, którzy w finale pewnie pokonali Włochów – Lupo/Nicolai. W dwóch setach rozstrzygnął się również pojedynek o brązowy medal, w którym łotewski duet – Samoilovs/Smedins okazał się lepszy od Brazylijczyków – Pedro Solberg/George.

Mecz o brąz:

W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się ze sobą pary łotewska oraz brazylijska. Zdecydowanie lepiej spotkanie o brązowy medal rozpoczęli Samoilovs i Smedins, którzy odskoczyli rywalom – Pedro Solber/Georgre i triumfowali w premierowej odsłonie 21:17. Z dwupunktowego prowadzenia w drugiej części meczu mogli cieszyć się Brazylijczycy (8:6), ale radość ta nie trwała długo (8:8). Gra się wyrównała (11:11), ale potem znów to duet z Ameryki Południowej miał dwa oczka zapasu (13:11). Nie udało mu się utrzymać tego prowadzenia, bowiem w kluczowym momencie do głosu doszli Łotysze, wrzucili piąty bieg i końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając drugą partię w takim samym stosunku jak pierwszą.

Samoilovs/Smedins [LAT] – Pedro Solberg/George [BRA] 2:0
(21:17, 21:17)

Finał:

Walka o złoty medal rozpoczęła się od gry punkt za punkt (2:2). Błyskawicznie jednak do głosu doszli Amerykanie, którzy sukcesywnie zaczęli powiększać przewagę nad włoską parą Lupo/Nicolai i przy stanie 20:12 mieli pierwszą piłkę setową, wykorzystując już pierwszą z nich (21:12). Włosi lepiej za to weszli w kolejną odsłonę (3:1), ale gra szybko się wyrównała (7:6). Nadal to jednak ekipa z Italii pozostawała na prowadzeniu (10:9). W połowie seta inicjatywę przejęli Lucena/Dalhausser (14:12), nie oddawali swoich dwóch oczek zaliczki, a nawet zaczęli ją powiększać (19:15). Końcówka również należała do amerykańskiego duetu, który po 42 minutach cieszył się ze złotego medalu.

Lucena/Dalhausser [USA] – Lupo/Nicolai [ITA] 2:0
(21:12, 21:17)