Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fort Lauderdale: Fijałek/Bryl na 5. miejscu

Fort Lauderdale: Fijałek/Bryl na 5. miejscu

fot. FIVB

Sukcesem dla pary Fijałek/Bryl zakończył się turniej Fort Lauderdale Major Series. Polacy pokonali wszystkich rywali w fazie grupowej i awansowali do drugiej rundy, gdzie pokonując Hiszpanów, dostali się do ćwierćfinału. W nim jednak musieli uznać wyższość Brazylijczyków Alvaro/Saymon.

Mecz przeciwko Brazylijczykom Polacy rozpoczęli dość dobrze, tocząc z rywalami walkę punkt za punkt. Jednak następnie kilka udanych zagrań brazylijskiej pary dało im trzypunktową przewagę. Później Fijałek/Bryl zanotowali mały przestój, przez który rywale odskoczyli im na pięć oczek. Na przerwie technicznej przewaga Brazylijczyków nadal się utrzymywała, a po niej polski duet nie był w stanie jej zniwelować. Później Fijałek/Bryl zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co skutkowało tym, że ich przeciwnicy wykorzystali to i ostatecznie wygrali tę partię do 14.

Druga partia ponownie rozpoczęła się od walki punkt za punkt, akcja za akcję. Jednak jako pierwsi minimalną zaliczkę wypracowali sobie Brazylijczycy, ale Polacy przez chwilę byli jeszcze w stanie dotrzymywać kroku rywalom. Później polski duet popełniał zbyt dużo błędów, co momentalnie wykorzystali przeciwnicy. Fijałek/Bryl mieli problemy z przyjęciem, co skutkowało tym, że potrafili skończyć tylko pojedyncze ataki. W końcówce Polacy próbowali jeszcze dogonić Brazylijczyków, posyłając mocne zagrywki, ale było to zbyt mało, by nawiązać jeszcze walkę. Ostatecznie Alvaro/Saymon wygrali do 17, co oznacza, że Fijałek/Bryl zakończyli turniej na 5. miejscu.Fijałek/Bryl – Alvaro/Saymon 0:2
(14:21, 17:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved