Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Ford Lauderdale Major: Polacy w maindraw, Polki poza

Ford Lauderdale Major: Polacy w maindraw, Polki poza

fot. archiwum

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie w kwalifikacjach do turnieju głównego w amerykańskim Ford Lauderdale zawodnicy i zawodniczki reprezentujące biało-czerwone barwy. W eliminacjach wzięło udział po jednej męskiej i żeńskiej drużynie. Bez większych problemów w maindraw zameldowała się nowa para, Jakub Szałankiewicz/Maciej Rudol, która zagrała ze sobą dopiero po raz pierwszy.  Sztuka ta nie udała się Agnieszce Pręgowskiej grającej w parze z Aleksandrą Wachowicz.

Polki, które do kwalifikacji przystąpiły rozstawione z najniższym, 24. numerem, nie miały zbyt wiele do powiedzenia w pojedynku z gospodyniami, duetem Claes/Reeves. Mniej doświadczone Amerykanki od początku narzuciły swój styl gry i stało się jasne, że polskie zawodniczki będą miały bardzo trudną przeprawę już w 1. rundzie kwalifikacji do turnieju z serii Major. W efekcie siatkarki z USA wysoko zwyciężyły premierową odsłonę, 21:10. Nieco tylko lepiej było w drugiej partii. Miejscowe pozwoliły biało-czerwonym ugrać 12 oczek, ostatecznie triumfując 2:0 i eliminując tym samym naszą parę z turnieju.I runda kwalifikacji:
Claes/Reeves USA – Pręgowska/Wachowicz POL 2:0
(21:10, 21:12)

W zgoła odmiennych nastrojach kończyła swój mecz jedyna męska para z Polski w kwalifikacjach. Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol, bo o nich mowa, zagrali swój pierwszy oficjalny mecz w turnieju tej rangi. Polski broniący, który od kilku lat grał w parze z Michałem Kądziołą (zakończył reprezentacyjną karierę), od tego sezonu łączy siły z 23-letnim blokującym, Maciejem Rudolem. Biało-czerwoni, pomimo swojego premierowego występu w takim składzie, bez wątpienia byli faworytami spotkania z izraelskim duetem Faiga/Hilman i z tej roli wywiązali się znakomicie. Co ciekawe Polacy swoje zmagania zaczęli od drugiej rundy kwalifikacji, a więc by zameldować się w turnieju głównym, musieli wygrać w zaledwie jednym spotkaniu. Trzeba przyznać, że debiut wypadł bardzo dobrze, gdyż w pierwszym secie Polacy utrzymali kilkupunktową przewagę do samego końca i zwyciężyli 21:16. Nieco trudniej było w drugiej części gry, ale triumf 21:19 dał im pewne zwycięstwo i co najważniejsze zapewnił udział w fazie grupowej amerykańskiego turnieju. Tym samym Szałankiewicz z Rudolem dołączyli do pozostałych trzech polskich par, które dzięki wysokiemu rankingowi nie musiały przechodzić przez eliminacje – Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, Mariusz Prudel/Kacper Kujawiak oraz Grzegorz Fijałek/Michał Bryl. Dziś, po południu polskiego czasu, pierwsze grupowe potyczki.

II runda kwalifikacji:
Faiga/Hilman ISR – Szałankiewicz/Rudol POL 0:2
(16:21, 19:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved