Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > FIVB uniewinniło Aleksandra Markina, pojedzie na IO?

FIVB uniewinniło Aleksandra Markina, pojedzie na IO?

fot. FIVB

Nie ma żadnych przeszkód, aby Aleksander Markin pojechał wraz z reprezentacją Rosji na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro, decyzja należy teraz do Władimira Alekny. Oskarżony o przyjmowanie Meldonium siatkarz został oczyszczony ze wszystkich zarzutów. Przypomnijmy, że ów środek uznawany jest za doping od początku stycznia 2016 roku.

Przypomnijmy, że cała historia rozpoczęła się w marcu tego roku, kiedy to ujawniono wynik badania próbki pobranej od Markina podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który odbył się w styczniu w Berlinie. We krwi siatkarza wykryto wtedy Meldonium, środek zakazany dopiero od 1.01.2016. Siatkarz ten, przypomnijmy, był jednym z bohaterów starcia finałowego z Francją, w wygranym meczu zdobył 17 punktów i przyczynił się do zdobycia przez Sborną kwalifikacji olimpijskiej. Pojawiły się wtedy nawet głosy o zdyskwalifikowaniu całej drużyny.

Ostatecznie jednak po zapoznaniu się z opinią WADA światowa federacja zdecydowała o uniewinnieniu. Stężenie Meldonium we krwi Markina wynosiło 300 nanogramów, co według WADA jest wartością dopuszczalną. Za przekroczenie normy uznano wartość 1 mikrograma. Meldonium to lek stosowany w leczeniu niedokrwienia serca, w sporcie wykorzystywano go w celu poprawy wydolności.Siatkarz może więc teraz skoncentrować się tylko na sporcie i przygotowaniach do najważniejszych imprez. – Dostałem wiadomość od FIVB, że wszystkie zarzuty względem mojej osoby zostały wycofane – poinformował Markin. Zapewne będzie on brany pod uwagę przy ustalaniu składu na sierpniowe igrzyska olimpijskie. O tym, czy ostatecznie znajdzie się w dwunastce, zadecyduje Władimir Alekno.

źródło: inf. własna, rsport.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved