Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > FIVB odwołuje turnieje plażowe

FIVB odwołuje turnieje plażowe

fot. fivb-org

Turniej World Tour w siatkówce plażowej w Xiamen został odwołany z powodu koronawirusa. Czterogwiazdkowy turniej miał odbyć się w Chinach po koniec kwietnia. Wcześniej podjęto również decyzję o przełożeniu turnieju w Iranie.

– Po dokładnej analizie aktualnej sytuacji dotyczącej koronowirusa w Chinach, a także przystając na prośbę chińskiej federacji siatkarskiej i władz w Chinach, podjęliśmy wspólną decyzję o odwołaniu czterogwiazdkowego turnieju w Xianmen. Staraliśmy się przełożyć turniej na inny termin, ale alternatywnych dat nie był w stanie zagwarantować organizator – głosi oficjalny komunikat FIVB.

Światowa federacja podkreśla, że odwołanie turnieju miało charakter prewencyjny i mający zagwarantować bezpieczeństwo zdrowotne zawodnikom, fanom i organizatorom. To nie pierwszy odwołany turnieju siatkówki plażowej. Wcześniej FIVB odwołało imprezę w indyjskim Visakhapatnam, a trzygwiazdkowa rywalizacja w irańskim Bandar Abbas została przełożona na inny, jeszcze nieznany termin.źródło: FIVB

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved