Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > FIVB odwołało turnieje w Gstaad i Espinho

FIVB odwołało turnieje w Gstaad i Espinho

fot. fivb-org

Jeśli MKOl zdecydował się przesunąć igrzyska olimpijskie o rok, trudno było przypuszczać, by inne turnieje odbyły się zgodnie z planem. FIVB poinformował o kolejnych odwołanych wydarzeniach – tym razem chodzi o zmagania siatkówki plażowej. Nie odbędą się turnieje w Gstaad w Szwajcarii oraz Espinho w Portugalii. Do odwołania zamrożono również ranking siatkówki światowej.

W celu ochrony zdrowia i dobrego samopoczucia zawodników i fanów podczas trwającej globalnej pandemii koronawirusa, FIVB i organizatorzy wydarzenia podjęli decyzję o anulowaniu zaplanowanego na 7-12 lipca w Gstaad w Szwajcarii pięciogwiazdkowego FIVB World Tour,  a także zaplanowanego na 15-19 lipca w Espinho w Portugalii czterogwiazdkowego turnieju.Wszystkie zmiany w kalendarzu siatkówki plażowej zostały przyjęte po monitorowaniu globalnej sytuacji oraz w pełnej współpracy z międzynarodowymi i krajowymi władzami zdrowia i sportu, w tym Światową Organizacją Zdrowia (WHO) i Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl).

Ponadto, w związku z odroczeniem Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, FIVB współpracuje z MKOl w zakresie dostosowania systemu kwalifikacji do siatkówki plażowej. Wszelkie zmiany zostaną przekazane interesariuszom na późniejszym etapie. Ranking siatkówki plażowej jest obecnie zamrożony od 16 marca 2020 r. do odwołania.

źródło: FIVB

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved