Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > FIVB może zmienić system kwalifikacji do IO

FIVB może zmienić system kwalifikacji do IO

fot. FIVB

Brazylijski dziennik UOL Esporte poinformował, że FIVB zamierza zmienić system kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Ma on przede wszystkim premiować najsilniejsze ekipy.

FIVB stale dąży do podnoszenia jakości rozgrywanych turniejów. Tym razem prawdopodobnie przeprowadzi zmiany w systemie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, który ma preferować najsilniejsze drużyny. Oznacza to, że światowa federacja chce uniknąć sytuacji, jaka wydarzyła się w Rio de Janeiro, kiedy to w turnieju mężczyzn zabrakło m.in. Niemców i Serbów, a znaleźli się w nim Meksykanie. Ponadto nie będzie już możliwe wywalczenie awansu na IO z Pucharu Świata.

Być może cieszyć mogą się już Brazylijczycy i Chinki – zdobywcy złotych medali w Brazylii. To właśnie triumfatorzy igrzysk według nowych zasad mieliby zagwarantowany udział w kolejnej imprezie tej rangi. Ponadto nowy system ma premiować bardziej europejskie ekipy, które prezentują najbardziej wyrównany poziom. Oznaczałoby to tym samym, że zespoły ze Starego Kontynentu najprawdopodobniej mogłyby liczyć na większą pulę miejsc na igrzyskach.źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved