Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Finlandia kolejnym gospodarzem mistrzostw Europy mężczyzn 2021

Finlandia kolejnym gospodarzem mistrzostw Europy mężczyzn 2021

fot. Izabela Kornas

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej ogłosiła kolejnego gospodarza mistrzostw Europy mężczyzn w 2021 r. Do Czech i Estonii dołączyła właśnie Finlandia. Czwarty gospodarz będzie przedstawiony wkrótce. – Zmieniliśmy format EuroVolley, starając się zapewnić wielu krajom możliwość organizowania tego wydarzenia dla drużyn narodowych i witamy Finlandię jako jeden z czterech krajów gospodarzy mistrzostw Europy w 2021 r. Jestem przekonany, że EuroVolley pomoże nam jeszcze bardziej rozwijać siatkówkę w Finlandii – skomentował Aleksandar Boricić.

Tegoroczna formuła mistrzostw Europy z czterema gospodarzami przypadła do gustu władzom CEV, bowiem kolejna impreza również będzie rozgrywana w podobnym formacie. Jak na razie zdradzono, że zmagania odbędą się w Czechach i Estonii. Do tych krajów dołączyła właśnie Finlandia. EuroVolley powraca do kraju tysiąca jezior, który wcześniej gościł zawody mężczyzn w 1993 roku, a także turnieje mężczyzn i kobiet w 1977 roku. Miastem-gospodarzem ma być Tampere.Popularność siatkówki w Finlandii wzrosła, gdy reprezentacja zajęła 4. miejsce na czempionacie w 2007 r. w Moskwie, a także 9. lokatę na mistrzostwach świata organizowanych w Polsce w 2014 r. Wówczas to na trybunach w Katowicach zjawiła się dość liczna grupa fińskich kibiców. Warto przypomnieć również, że w tegorocznych mistrzostwach Europy kobiet Finki zakwalifikowały się po raz pierwszy od 1989 r.

– Zmieniliśmy format EuroVolley, starając się zapewnić wielu krajom możliwość organizowania tego wydarzenia dla drużyn narodowych i witamy Finlandię jako jeden z czterech krajów gospodarzy mistrzostw Europy w 2021 r. Jestem przekonany, że EuroVolley pomoże nam jeszcze bardziej rozwijać siatkówkę w Finlandii. Niedługo wypełnimy naszą misję, aby zapewnić, że aż 16 krajów będzie gościć mistrzostwa Europy w ciągu zaledwie dwóch lat – skomentował wybór Aleksandar Boricić.

Prezes Fińskiego Związku Siatkówki, Pasi Sydänlammi, był równie zadowolony z wiadomości. – To zdecydowanie dobra wiadomość dla fińskiej siatkówki. Mamy największych fanów siatkówki w Finlandii i jest to wyjątkowa okazja, aby stworzyć niezapomniane chwile na własnym boisku. Specjalne podziękowania dla miasta Tampere za tak aktywny udział w tym procesie, ponieważ naprawdę widzą wartość organizacji tego rodzaju dużych wydarzeń dla regionu i całego kraju – skomentował.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved