Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Finki wygrały turniej, KSZO na drugim miejscu

Finki wygrały turniej, KSZO na drugim miejscu

W międzynarodowym turnieju siatkarek o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego triumfował fiński zespół Pollky Kuusamo. Tuż za nimi uplasował się KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a na trzecim miejscu był pierwszoligowy AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. W turnieju brały udział również zespoły z Białorusi i Czech.

W turnieju nie mogła wystąpić kontuzjowana Olga Pawliukowskaja. Dlatego zaproszono na testy Zuzannę Kucińską, libero Wisły Warszawa. Czy ta zawodniczka będzie występowała w drużynie KSZO, pokaże czas. Nie wystąpiła także Anna Miros, która powoli wchodzi w trening. Zagrały za to dwie testowane ukraińskie środkowe: 25-letnia, mierząca 182 cm wzrostu Swietłana Dorsman z klubu VK Siewierodonczanka Siewierodonieck i 32-letnia, mierząca 184 cm wzrostu wielokrotna medalistka mistrzostw Ukrainy i Izraela, mistrzyni Azerbejdżanu z Rabitą Baku Lidija Łuczko. Przyznajemy, że obie zagrały więcej niż dobrze i na pewno trener Jegor Pimakhin będzie miał twardy orzech do zgryzienia, decydując się, która z nich ma pozostać w klubie.

Siatkarki KSZO przegrały w pierwszym meczu z fińskim Pollky Kuusamo, który okazał się najlepszym zespołem turnieju. Potem ostrowczanki 3:0 wygrały z czeskim Karlovo Pole Brno i 3:0 z Perłą Polesia Mozyr z Białorusi. W ostatnim meczu KSZO uległo pierwszoligowemu zespołowi AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice 1:2. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Paulę Słonecką z KSZO.