Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finały WT: Pierwsza porażka Kanadyjek, przetasowania w grupie B

Finały WT: Pierwsza porażka Kanadyjek, przetasowania w grupie B

W grupie A pierwszej porażki doznał duet Bansley/Wilkerson. W swoim ostatnim meczu grupowym Kanadyjki musiały uznać wyższość Niemek – Sude/Laboureur. W tabeli grupy B doszło do znacznych przetasowań. Ostatnie po drugim dniu rozgrywek Kanadyjki Humana-Paredes/Pavan obecnie zajmują pierwsze miejsce, a dotychczasowe liderki – Agatha/Duda spadły na czwartą lokatę. W sobotę jednak wszystko może ulec zmianie, bowiem reprezentantki Kanady mają na swoim koncie sześć punktów, zaś czwarte Brazylijki – pięć.

W pojedynkach grupy A nie brakowało emocji. Dwa mecze rozstrzygnęły się dopiero po trzecim secie. Starcie pomiędzy liderkami – Bansley/Wilkerson a Amerykankami Hughes/Summer od początku było zacięte. Żaden z duetów nie był w stanie wyjść na prowadzenie i dopiero po walce na przewagi pierwszego seta rozstrzygnęła Bansley. Otwarcie drugiej odsłony miało podobny przebieg, jednak tym razem efektowną serią popisały się Amerykanki, co pozwoliło im wygrać do 14. Trzeci set początkowo toczył się po myśli Kanadyjek, jednak ich przeciwniczki nie odpuściły. Końcówka ponownie jednak grana była pod dyktando reprezentantek Kanady, które odniosły cenne zwycięstwo.

Kolejny mecz tego dnia był bardzo nierówny. Pierwszego seta wyraźnie wygrały Brazylijki – Maria Antonelli i Carol, by drugiego gładko przegrać. Keizer i Meppelink nie zdołały jednak pójść za ciosem. W trzeciej odsłonie warunki dyktowały siatkarki z Brazylii i to one dopisały do swojego konta kolejne zwycięstwo. Siatkarki z Holandii natomiast wciąż pozostają bez triumfu na swoim koncie.

Ostatni pojedynek w tej grupie grany był między liderkami a wiceliderkami. Niemki Sude/Laboureur nie dały w nim szans Kanadyjkom. W pierwszym secie Bansley i Wilkerson utrzymywały jeszcze kontakt punktowy z przeciwniczkami i przegrały do 19. W drugiej odsłonie jednak to siatkarki z Niemiec dyktowały warunki. Od stanu 13:12 rządziły i dzieliły na boisku, atakiem po bloku Laboureur kończąc pojedynek.

5. Keizer/Meppelink (NED)               3 3 pkt. 1:6

Znacznie mniej walki było w meczach grupy B. Wszystkie trzy pojedynki skończyły się po dwóch setach, jednak rezultaty sprawiły, że tabela uległa znacznemu przetasowaniu. W pierwszym spotkaniu Brazylijki – Agatha i Duda uległy reprezentantkom Australii. Porażka do 18 i 12 kosztowała siatkarki z Brazylii pierwsze miejsce w grupie. W kolejnym starciu ostanie pod dwóch dniach rozgrywek Kanadyjki – Humana-Paredes/Pavan walczyły przeciwko Niemkom. Schneider/Bieneck postawiły się przeciwniczkom. Mimo zaciętej walki pierwszy set padł łupem reprezentantek Kanady. Był to jednocześnie pierwszy set wygrany przez Kanadyjki w finałowym turnieju w Hamburgu. W drugiej odsłonie Niemki ponownie nie dały za wygraną, jednak i tym razem decydujące akcje potoczyły się po myśli Kanadyjek.

Ostatnie starcie w grupie B tego dnia ponownie było meczem reprezentantek Kanady. Tym razem Humana-Paredes/Pavan zmierzyły się z Czeszkami. Hermannova/Slukova dotychczas zajmowały drugie miejsce. W pierwszym secie żaden z duetów nie był w stanie odskoczyć przeciwniczkom. Gra toczyła się punkt za punkt, a decydująca akcja padła łupem Kanadyjek po bloku Pavan. Otwarcie drugiego seta miało podobny przebieg. dopiero od stanu 9:8 stopniowo inicjatywę zaczęły przejmować reprezentantki Kanady. Przy zagrywkach Pavan udało im się odskoczyć na sześć punktów. Zaliczka ta okazała się nie do odrobienia. Mimo walki i obronienia kilku piłek meczowych Niemki musiały uznać wyższość rywalek.