Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finały WT: Kantor/Łosiak z wygraną na dobry początek

Finały WT: Kantor/Łosiak z wygraną na dobry początek

W Hamburgu rozpoczęły się finały tegorocznego cyklu FIVB Beach Volleyball World Tour. Jako pierwsi z polskich duetów wystąpili Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu zmierzyli się z Rosjanami Stojanowski/Wieliczko i wygrali to spotkanie w dwóch setach.

Po pierwszych wymianach zagrywki Piotra Kantora mocno dały się we znaki rywalom, a polski duet wyszedł na prowadzenie 7:4. Sytuacja szybko się zmieniła, głównie za sprawą błędów biało-czerwonych, a po uderzeniu Bartosza Łosiaka to Rosjanie byli na czele (8:7). Kolejne udane zagrywki Kantora pozwoliły polskiej dwójce odzyskać prowadzenie (11:9) i choć Stojanowski swoim serwisem próbował utrudnić biało-czerwonym grę (12:12), to w następnych akcjach przewaga Kantora i Łosiaka nie podlegała dyskusji. Polacy dobrze atakowali, rywale z kolei się mylili, a różnica dzieląca obie ekipy znacznie wzrosła (17:13). Mimo wszystko taka przewaga nie pozwoliła Polakom na spokojną grę do samego końca. Ich błędy, a także dwie akcje w bloku Stojanowskiego dały remis po 18:18. Kolejne trzy akcje padły jednak łupem duetu z naszego kraju, dwa razy skutecznie uderzał Kantor, a ostatni punkt w secie podarował biało-czerwonym Rosjanin.

Drugą odsłonę rozpoczęła gra punkt za punkt, choć to rywale jako pierwsi zaczęli wysuwać się na czoło, po bloku Stojanowskiego prowadząc 5:3. Cały czas jednak trwała wyrównana wymiana, a na tablicy wyników w kolejnych minutach często widniał remis. Po błędzie w ataku Wieliczko prowadzenie przeszło na polską stronę boiska (11:10). Po przerwie technicznej w polu zagrywki stanął Łosiak i zagrywką dołożył kolejny punkt (14:12). Przeciwnicy poprosili o czas, ale nic to nie dało. Trzy następne akcje to świetne uderzenia Łosiaka (17:12). Tym razem biało-czerwoni nie pozwolili sobie na doprowadzenie do nerwowej końcówki. W ostatnich chwilach partii Kantor dołożył jeszcze skuteczny blok, a następnie polska dwójka mogła cieszyć się z pierwszej wygranej w Hamburgu.

Kantor/Łosiak (POL) – Stojanowski/Wieliczko (RUS) 2:0
(21:18, 21:16)