Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finały WT: Kantor i Łosiak z brązowymi medalami

Finały WT: Kantor i Łosiak z brązowymi medalami

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wywalczyli brązowe medale tegorocznego cyklu World Tour. Polska par w meczu o trzecie miejsce turnieju finałowego w Hamburgu pokonała po zaciętej walce w tie-breaku reprezentujących gospodarzy Juliusa Thole i Clemensa Wicklera. Jeszcze dziś o złoto powalczą Michał Bryl i Grzegorz Fijałek.

Początek spotkania o trzecią lokatę w podsumowującym tegoroczny cykl World Tour turnieju należał do Niemców, którzy po dwóch kontrach Wicklera prowadzili 3:0. Biało-czerwoni stopniowo niwelowali straty, a to blokiem Piotra Kantora, a to kontrą Bartosza Łosiaka. Gdy ten pierwszy dołożył też skuteczne dwa ataki, Polacy wyszli na prowadzenie 6:5. Wickler nie odpuszczał i tym razem z pola zagrywki punktował raz po raz, odzyskując dla swojej pary dwupunktowe prowadzenie (9:7). Niemcy grali skutecznie i ciekawie, dobre obrony zmieniali na punkty w kontrze (11:8). Obie pary nie popełniały praktycznie błędów, ale to rywalom wychodziło więcej (18:15). Duet zza zachodniej granicy utrzymał przewagę, mimo że biało-czerwoni zminimalizowali straty po kontrze Łosiaka (17:18). Partia padła łupem Niemców, ale kolejna miała już zupełnie inny przebieg.

W drugim secie mocno do pracy wziął się duet z Polski. Biało-czerwoni wykorzystywali każdą okazję na zdobycie punktu, rywale nie mogli skończyć ataku, a Polacy szybko odskoczyli na 6:2. Kantor i Łosiak tym razem kontrolowali sytuację na boisku, w kolejnych uderzeniach dokładając do przewagi kolejne punkty – zagrywką (Łosiak) i blokiem (Kantor). Różnica wynosiła wtedy już sześć punktów (13:7). Wickler próbował jeszcze coś wskórać zagrywką, ale tym razem sposób na atakujących rywali znalazł Kantor, często zatrzymując ich blokiem, w ten sposób zakończył też całego seta.

Na początku tie-breaka sytuacja szybko przybrała niekorzystny dla Polaków obraz. Rozszalał się Thole, a po jego skutecznych trzech akcjach Niemcy prowadzili już 4:1. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Kantor i także punktował trzy razy z rzędu (4:4). W kolejnych akcjach obie dwójki wymieniały się atakami, a także popsutymi zagrywkami. Cały czas delikatnie przeważali też reprezentanci Niemiec, którzy w kilka chwil znowu odskoczyli za sprawą błędu Łosiaka i zagrywki Wicklera (12:9). Wydawało się, że w tej fazie seta taką różnicę ciężko będzie odrobić, jednak dla biało-czerwonych okazało się to drobnostką. Kantor najpierw uruchomił swój blok, następnie uderzył w kontrze, a na koniec punktował zagrywką. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni i to polska para była na prowadzeniu (13:12). W kolejnej akcji Thole uderzył w siatkę i Kantor z Łosiakiem stanęli przed szansą na zakończenie meczu. Thole jeszcze na chwilę przedłużył starcie, ale następnie Kantor nie pozostawił rywalom złudzeń i zdobył ostatni, zwycięski punkt w tym meczu.