Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finały WT: Fijałek i Bryl lepsi w „polskim” półfinale, zagrają o złoto

Finały WT: Fijałek i Bryl lepsi w „polskim” półfinale, zagrają o złoto

fot. FIVB

Turniej finałowy tegorocznego cyklu FIVB Beach Volleyball World Tour dobiega końca, a w decydującej fazie znalazły się dwie polskie pary męskie. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak znaleźli się w finale, w którym musieli rywalizować ze sobą. W polskim spotkaniu górą okazali się ci pierwsi, wygrywając w dwóch setach, i to oni zagrają o zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach.

Polacy rozpoczęli od wyrównanych wymian, ale błędy duetu Kantor/Łosiak wysunęły na prowadzenie drugą polską dwójkę (11:9). W połowie seta koncertowo na siatce i w ataku spisywał się Michał Bryl, zwiększając prowadzenie swojej pary do trzech punktów. Choć w kolejnych akcjach Piotr Kantor i Bartosz Łosiak poprawili skuteczność uderzeń, to ich rodacy nie spuszczali z tonu. Kontra Grzegorza Fijałka mocno zbliżyła jego i Michała Bryla do wygranej w tej odsłony (18:14). Wtedy o przerwę poprosiła przegrywająca polska dwójka. Co prawda czas tylko na chwilę wybił z rytmu Fijałka i po jego błędzie w ataku było 16:18, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął Bryl i na konto jego duetu wróciły cztery oczka nadwyżki (20:16), a w dodatku piłka setowa. Ostatecznie partię zakończył błąd Łosiaka.Niedługo po rozpoczęciu zmagań w drugiej części meczu para Kantor/Łosiak poprosiła o czas. Ich rodacy po udanych akcjach prowadzili bowiem 7:4. Najwyżej rozstawiona w rankingu FIVB polska dwójka próbowała wyrównać stan seta, zbliżyła się do Fijałka i Bryla na jeden punkt straty w czasie przerwy technicznej, ale to było wszystko, na co pozwolili rywale. Świetne zagrania Bryla ponownie dały jego dwójce prowadzenie 15:11. Po kontrze Fijałka było już 17:12, ale nie po meczu. Kantor zerwał się do walki, punktując blokiem i atakiem, a Fijałek z Brylem poprosili o chwilę oddechu. Po nim broniący tej dwójki ruszył do walki, wygrał trzy kolejne akcje, a następnie Bryl blokiem zakończył całe starcie.

W drugim meczu półfinałowym norweska para Mol/Sorum pokonała po tie-breaku gospodarzy Thole/Wickler. Norwegowie zagrają więc w finale z Brylem i Fijałkiem, a Kantor i Łosiak rywalizować będą o brąz z parą niemiecką.

półfinały:
Kantor/Łosiak (POL) – Fijałek/Bryl (POL) 0:2

(17:21, 15:21)
Thole/Wickler (GER) – Mol/Sorum (NOR) 1:2
(16:21, 21:16, 9:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved