Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finały WT: Fijałek i Bryl bez powodzenia w starciu z Norwegami

Finały WT: Fijałek i Bryl bez powodzenia w starciu z Norwegami

Za Grzegorzem Fijałkiem i Michałem Brylem drugie spotkanie w finałowym turnieju cyklu FIVB Beach Volleyball World Tour, rozgrywanym w Hamburgu. Polska dwójka po wygranym tie-breaku musiała uznać wyższość Norwegów, którzy pokonali ją w dwóch partiach. Kolejny mecz w zawodach Grzegorz Fijałek i Michał Bryl rozegrają już w czwartek.

Spotkanie otworzyła gra na równym poziomie punktowym. Na boisku jednak to biało-czerwoni częściej punktowali – zapisując kolejne oczka na swoim koncie, a także na koncie rywali, ze względu na błędy własne. Gdy Grzegorz Fijałek uderzył skutecznie w kontrze, biało-czerwoni prowadzili 7:6, ale kilka chwil później Bernsten Mol punktował blokiem i to Norwegowie mieli minimalną przewagę (8:7). Z kolei gdy w kontrze dobrze spisał się Sorum, wzrosła ona do dwóch punktów (11:9). Po przerwie technicznej para rywali rozkręcała się coraz bardziej i po udanym ataku, a także bloku ich nadwyżka urosła do czterech oczek (15:11). Mimo że polska dwójka poprawiła skuteczność ataku, ciężko jej było odrobić straty, przy nadal dobrze grających Norwegach. Tym bardziej że nadal borykali się z błędami w polu zagrywki (16:19). Partia nie trwała już długo i rywale skutecznym zbiciem zakończyli ją przy stanie 21:19.

W trzecim secie nadal to norweski duet lepiej spisywał się na boisku, grając skutecznie w każdym elemencie. Po bloku Bernstena Mola rywale prowadzili już 6:3. Na jeden punkt zdobyty przez reprezentantów Polski przeciwnicy odpowiadali dwoma, w wyniku czego po kilku kolejnych wymianach prowadzili 10:5. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl starali się jeszcze nawiązać walkę, ale w dalszej części seta gra punkt za punkt była dla nich bardzo niekorzystna, a Polakom ciężko było punktować w serii. Utrzymywała się więc znaczna przewaga duetu z Norwegii. Blok Bryla zbliżył biało-czerwonych do przeciwników na trzy oczka (14:17), ale było to za mało, by móc powalczyć o przedłużenie spotkania. Sorum skutecznym atakiem dał Norwegom piłkę meczową, a ostatni punkt podarował im Bryl – uderzeniem w siatkę.

Fijałek/Bryl (POL) – Sorum/Bernsten Mol (NOR) 0:2
(18:21, 16:21)