Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finały WT: Bryl i Fijałek ze srebrem, Norwegowie najlepsi

Finały WT: Bryl i Fijałek ze srebrem, Norwegowie najlepsi

Christian Sorum i Anders Mol z Norwegii wygrali tegoroczny cykl World Tour w siatkówce plażowej. W najważniejszym meczu turnieju finałowego w Hamburgu Norwegowie pokonali w dwóch setach Michała Bryla i Grzegorza Fijałka, którzy zakończyli turniej ze srebrnymi medalami na szyi. Na podium znaleźli się również Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy zdobyli medale brązowe.

Norwegowie od samego początku starali się narzucić swoje tempo gry, co im się udało. Polska dwójka nie potrafiła się w nim odnaleźć, popełniała błędy i nie kończyła akcji, co zaowocowało prowadzeniem rywali 5:2. Z czasem gra biało-czerwonych zaczęła się „zawiązywać”. Grzegorz Fijałek skutecznie atakował, a Michał Bryl punktował zagrywką, wyrównując stan seta po 6. Gdy ten drugi po raz kolejny w odpowiedni sposób przełożył ręce nad siatką, to Polacy wyszli na prowadzenie 13:12. Mistrzowie Europy starali się utrzymać cały czas inicjatywę i uciekali z wynikiem, straty odrabiał natomiast blok Bryla (16:16). Gra się mocno wyrównała, a oba duety punktowały głównie atakiem. W decydującej końcówce Mol wykorzystał swój blok i zakończył seta wygraną.

Jego blok, a także błąd w ataku Fijałka otworzyły partię drugą nieciekawym dla Polaków wynikiem 2:5. Bryl blokiem próbował deprymować atakujących rywali (7:8), ale dobre akcje biało-czerwoni przeplatali pomyłkami, oddając punkty za darmo. Reprezentanci naszego kraju starali się wyrównać stan seta, ale rywale skutecznie bronili swojego minimalnego prowadzenia, po czasie technicznym ponownie naciskając na biało-czerwonych i odskakując na 15:11. Wtedy to Norwegowie dobrze grali na siatce, a w natarciu pomylił się Fijałek. Polacy poprosili o czas, ale po nim szczęście uśmiechnęło się do Mola, który punktował zagrywką po taśmie. To trochę podłamało reprezentantów Polski, którzy nadal mieli problem z atakiem. Jeszcze Bryl blokiem próbował poderwać polski team do walki (15:19), a Fijałek dołożył w ostatnich chwilach kontrę, ale straty były za duże i było to za mało, by móc myśleć o tie-breaku. Całe spotkanie zakończyła autowa zagrywka Bryla.

Mimo przegranego finału Grzegorz Fijałek i Michał Bryl odnieśli ogromny sukces w obecnym sezonie. Srebro w tak prestiżowym turnieju jak ten w Hamburgu stawia biało-czerwonych wśród najlepszych par świata, a cała rozgrywka finałowa cyklu World Tour okazała się pokazem siły i piękna polskiej siatkówki plażowej. Przed finałami mało kto stawiał, że dwie pary z naszego kraju staną na podium tej imprezy. Polskie pary pokazały, że stanowią o sile beach volleya w Europie i niejednokrotnie na świecie, a turniej w Hamburgu to tylko potwierdził.